SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wnet chce nadawać w Białymstoku i Wrocławiu

KRRiT ogłosiła listę wolnych częstotliwości, wśród których znalazły się dwie - w Białymstoku i Wrocławiu. W konkursie koncesyjnym stawia te same wymogi, co w przypadku pasm, które otrzymało kilka miesięcy temu Radio Wnet. - Jesteśmy potencjalnie zainteresowani wzięciem udziału w konkursie - potwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, szef rozgłośni Krzysztof Skowroński.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia Wnet Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o ogłoszeniu konkursu na częstotliwości w Białymstoku (103,9 MHz) i Wrocławiu (96,8 MHz). Dotyczy to postępowania o udzielenie koncesji na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym. Program powinien zawierać różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę. Z wytycznych organu wynika, że w ramówce stacji powinny znaleźć się także audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo-twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. Audycje słowne i inne przekazy mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6 -23.

Radio Wnet zainteresowane częstotliwościami w Białymstoku i Wrocławiu

W konkursie będą mogli wystartować nowi nadawcy lub zainteresowani poszerzeniem zasięgu. Identyczne warunki konkursu ogłoszono w ubiegłym roku na częstotliwości w Warszawie i Krakowie, które uzyskało Radio Wnet - na 87,8 MHz i na 95,2 MHz. Rozgłośnia ruszyła 12 listopada 2018 roku. Spytaliśmy szefa i założyciela stacji Krzysztofa Skowrońskiego o zainteresowanie 103,9 MHz oraz 96,8 MHz.

- Każde ogłoszenie KRRiT będziemy uważnie czytać i jeżeli będziemy mogli, weźmiemy udział w konkursie na wszystkie częstotliwości, na jakie nas będzie stać. Potencjalnie jesteśmy zainteresowani - skomentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl szef Radia Wnet.

Radio Wnet ma studia w kilku miejscach na świecie

Radio Wnet nadaje na częstotliwościach w Warszawie oraz Krakowie, ale programy prowadzi również ze studia z Lwowa, Wilna, Dublina, Libanu. Wśród ramówce znalazł się „Poranek Wnet” (program dał początek radiu, był nadawany jeszcze kiedy rozgłośnia nie dysponowała częstotliwościami); „Pora karmienia”, „Śpiewnik kabaretowy”, „Na Rapie”, „Feralna trzynastka” czy „Los Kowalski”.

Do tej pory częstotliwość w Białymstoku wykorzystywało lokalne Radio Jard II. Stacja skończyła nadawanie, bo zmarł jej właściciel, na którego zapisana była koncesja. Z kolei we Wrocławiu miało nadawać Radio Bajka, które ostatecznie nie dostało od KRRiT decyzji koncesyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet chce nadawać w Białymstoku i Wrocławiu

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
Słucham kiedy mogę, w pracy lub w domu. Skowroński to obok Lisickiego mój wzór dziennikarza. Polecam audycję Pora karmienia. Niby dedykowana dla kobie ale głos autorki jest tak wciągający, że mógłbym jej słuchać całymi dniami.
22 18
odpowiedź
User
gośćv
We Wrocławiu? Na zachodzie nie ma miejsca na wschodnią propagandę.
16 24
odpowiedź
User
miro
Ciekawe skąd Skowron ma na to kasę. Odpowiedź pojawi się jak PiS przegra wybory i nowa ekipa prześwietli finansowanie projektu bo na antenie słychać reklamy tylko spółek skarbu państwa. Ciekawe kto im dał prikaz reklamowania się w radiu którego wyniki słuchalności szorują po dnie.
11 18
odpowiedź
User
wlad
We Wrocławiu? Na zachodzie nie ma miejsca na wschodnią propagandę.
Tak się objawia tępe zacietrzewienie.
19 6
odpowiedź
User
Waldek
We Wrocławiu? Na zachodzie nie ma miejsca na wschodnią propagandę.
Tak się objawia tępe zacietrzewienie.

Zacietrzewienie to masz w omawianym radiu. Wystarczy posłuchać co do powiedzenia ma na jego antenie Pan Cejrowski i Pani Mazzol jak wyjątkowo skończy gadać o sobie i swoich bachorach a zacznie o sprawach społeczno-politycznych.
11 14
odpowiedź