SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wnet z koncesją w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o przyznaniu Radiu Wnet koncesji na kolejne częstotliwości: w Bydgoszczy (104,4 MHz ), Lublinie (101,1 MHz) i Łodzi (106,1 MHz).

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia Wnet Article

Podczas ostatniego posiedzenia KRRiT podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji Radiu WNET Krzysztofa Skowrońskiego, które obejmie kolejne stacje nadawcze: w Bydgoszczy – na 104,4 MHz,  w Lublinie – na 101,1 MHz i Łodzi – na 106,1 MHz.

Do konkursów przystępował także Eurozet z wnioskiem o stworzenie Otoradia. KRRiT uzasadniła, że w trzech wymienionych wyżej lokalizacjach nadawcy z grupy Eurozet oraz Agora, która planuje nabycie całości udziałów spółki Eurozet (proces nadal trwa, UOKiK bada przejęcie) poza ogólnopolskim Radio ZET, emitują: w Bydgoszczy: TOK FM, Radio POGODA 103,5 FM, Złote Przeboje Elita 92,1 FM; w  Lublinie: TOK FM, Złote Przeboje PULS 95,6 FM; w Łodzi programy: TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne, Antyradio, Meloradio 104,5, Złote Przeboje 101,3 FM.

- Podejmując uchwały KRRiT, oprócz porównania przedstawionej we wnioskach oferty programowej, miała także na uwadze zapewnienie pluralizmu rynku mediów na tych obszarach - uzasadniła swój wybór Krajowa Rada.

Od listopada 2018 roku Radio Wnet nadaje w eterze, wcześniej przez 10 lat emitowało swój program tylko w internecie. Posiada częstotliwości w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet z koncesją w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
To było do przewidzenia że Wnet dostanie.
33 7
odpowiedź
User
Kartel
Począwszy od nazwy po sam program to jest jakieś nieporozumienie. Przecież to nie przetrwa w eterze dłużej niż dwa lata. Po co zabierają częstotliwości? Ktoś tu mocno sypnął szeklami :)
26 31
odpowiedź
User
Radiofan
Począwszy od nazwy po sam program to jest jakieś nieporozumienie. Przecież to nie przetrwa w eterze dłużej niż dwa lata. Po co zabierają częstotliwości? Ktoś tu mocno sypnął szeklami


Konkurencja sypnęła euro-centami by pisać tak?
27 30
odpowiedź
User
wlad
Radio inne niż ta sieczka na jedno kopyto, ale widać że to radio w trakcie budowy. Mają pomysły starają się wbić tam gdzie inni odpuścili. Trzymam kciuki.
34 32
odpowiedź
User
LInn
Począwszy od nazwy po sam program to jest jakieś nieporozumienie. Przecież to nie przetrwa w eterze dłużej niż dwa lata. Po co zabierają częstotliwości? Ktoś tu mocno sypnął szeklami
Jak ktoś słucha tego radia, to wie, że szekli to raczej tam nie ma co szukać. Za to można znaleźć dużo ciekawej i nie granej gdzie indziej muzyki. W Warstwie słownej radio spokojne, konserwatywne, gdzie rozmowy toczą się nieśpiesznie, a ramówka jest tylko szkicem. Kiksy, wpadki są liczne, ale dla mnie mają urok spontaniczności, czego w większości sformatowanych stacji ze świecą szukać. Trzymam kciuki
38 11
odpowiedź