SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet z koncesją w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o przyznaniu Radiu Wnet koncesji na kolejne częstotliwości: w Bydgoszczy (104,4 MHz ), Lublinie (101,1 MHz) i Łodzi (106,1 MHz).

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia WnetArticle

Podczas ostatniego posiedzenia KRRiT podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji Radiu WNET Krzysztofa Skowrońskiego, które obejmie kolejne stacje nadawcze: w Bydgoszczy – na 104,4 MHz,  w Lublinie – na 101,1 MHz i Łodzi – na 106,1 MHz.

Do konkursów przystępował także Eurozet z wnioskiem o stworzenie Otoradia. KRRiT uzasadniła, że w trzech wymienionych wyżej lokalizacjach nadawcy z grupy Eurozet oraz Agora, która planuje nabycie całości udziałów spółki Eurozet (proces nadal trwa, UOKiK bada przejęcie) poza ogólnopolskim Radio ZET, emitują: w Bydgoszczy: TOK FM, Radio POGODA 103,5 FM, Złote Przeboje Elita 92,1 FM; w  Lublinie: TOK FM, Złote Przeboje PULS 95,6 FM; w Łodzi programy: TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne, Antyradio, Meloradio 104,5, Złote Przeboje 101,3 FM.

- Podejmując uchwały KRRiT, oprócz porównania przedstawionej we wnioskach oferty programowej, miała także na uwadze zapewnienie pluralizmu rynku mediów na tych obszarach - uzasadniła swój wybór Krajowa Rada.

Od listopada 2018 roku Radio Wnet nadaje w eterze, wcześniej przez 10 lat emitowało swój program tylko w internecie. Posiada częstotliwości w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet z koncesją w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
To było do przewidzenia że Wnet dostanie.
odpowiedź
User
Kartel
Począwszy od nazwy po sam program to jest jakieś nieporozumienie. Przecież to nie przetrwa w eterze dłużej niż dwa lata. Po co zabierają częstotliwości? Ktoś tu mocno sypnął szeklami :)
odpowiedź
User
Radiofan
Począwszy od nazwy po sam program to jest jakieś nieporozumienie. Przecież to nie przetrwa w eterze dłużej niż dwa lata. Po co zabierają częstotliwości? Ktoś tu mocno sypnął szeklami


Konkurencja sypnęła euro-centami by pisać tak?
odpowiedź