SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tylko 1,8 proc. udziału Trójki, najniższy wynik w historii. Liderem RMF FM

W okresie od czerwca do sierpnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najgorszy wynik w historii odnotowała Trójka, której udział słuchania spadł do 1,8 proc. Radio SuperNova notuje słabsze wyniki niż jego poprzednik - Radio Wawa.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2021 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1,1 pkt. proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,2 proc. (udział tej stacji względem okresu czerwiec-sierpień 2020 wzrósł również o 1,1 pkt. proc.).

Jednocześnie RMF FM i Radio ZET pochwalić się mogły najwyższymi wzrostami w zestawieniu.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 8,3 proc. (do góry o 0,6 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji zmalał o 0,1 pkt. proc. do 5,1 proc. Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17, którego udział w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej zmalał o 0,1 pkt. proc. do 4,6 proc. udziału.

PR3 z najniższym wynikiem w historii

Z siódmej na jedenastą lokatę spadła Trójka, której wynik zmniejszył się o 2,1 pkt. proc. (zdecydowanie najbardziej w zestawieniu) do 1,8 proc. Jest to najniższy udziału stacji w historii badania Radio Track. Dotychczas stacja najniższy udział miała w falach grudzień 2020-luty 2021 i maj-lipiec 2021, gdzie jej wynik wyniósł 1,9 proc.

Trójkę w fali czerwiec-sierpień 2021 wyprzedziły takie stacje, jak: VOX FM, Złote Przeboje, TOK FM i Antyradio.

W połowie maja ub.r. unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” (w utworze piosenkarz skrytykował wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach 10 kwietnia - nie wymieniając przy tym nazwiska polityka). W kolejnych dniach ze stacją pożegnał się prowadzący listę Marek Niedźwiecki, następnie ze stacji w trybie natychmiastowym odeszło większość kluczowych dziennikarzy. Wydarzenia wokół stacji zostały ocenione jako poważny kryzys wizerunkowy - nie tylko w mediach publicznych, ale w partii rządzącej w ogóle.

Nadające od maja Radio SuperNova miało 1,2 proc. słuchalności, podczas gdy jego poprzednik, Radio Wawa rok wcześniej uzyskało 2 proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Tylko 1,8 proc. udziału Trójki, najniższy wynik w historii. Liderem RMF FM

91 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz PR3 1997-2020
Kolejny sukces wymiatania… słuchaczy z 3.
odpowiedź
User
rycho
Czy istnieje gdzieś aktualny wykaz właścicieli mediów w Polsce? RMF to zdaje się niemiecki Bauer a Zet to czeski SFS Ventures. TVN, Onet i Fakt to wiadomo. A co z resztą?
odpowiedź
User
Daniel bez Majtek
Czy istnieje gdzieś aktualny wykaz właścicieli mediów w Polsce? RMF to zdaje się niemiecki Bauer a Zet to czeski SFS Ventures. TVN, Onet i Fakt to wiadomo. A co z resztą?

Daniel uspokój się! Nie wszystko możesz kupić za petrodolary
odpowiedź