SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM liderem, Trójka wyprzedziła Jedynkę. Audytorium 17, Złote Przeboje i Radio Maryja z największymi spadkami

W okresie od grudnia ub.r. do lutego br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło zdecydowanie największym wzrostem udziału w zestawieniu. Dużym wzrostem pochwalić się mogło Radio ZET, a najwięcej straciły Audytorium 17, Złote Przeboje i Radio Maryja - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od grudnia 2019 roku do lutego 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1,6 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,7 proc. (udział tej stacji względem fali grudzień 2018-luty 2019 wzrósł o 1 pkt. proc.).

Od kwietnia ub.r. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,7 proc. (bez zmian).

Trójka wyprzedziła Jedynkę

Tuż za podium uplasowała się publiczna Trójka, która awansowała z czwartej lokaty. Udział tej stacji wzrósł o 0,3 pkt. proc. do 5,6 proc.

Na piątą pozycję z udziałem na poziomie 5,2 proc. spadła Jedynka. W najnowszej fali udział PR1 poszedł w dół o 0,3 pkt. proc.

W sierpniu 2018 roku zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie 2018 roku powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu ub.r. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby. W grudniu ub.r. decyzją Rady Mediów Narodowych na członka zarządu publicznej rozgłośni powołana została Agnieszka Kamińska.

Szóstą lokatę zajęło Audytorium 17, którego wynik zmniejszył się o 0,9 pkt. proc. do 4,3 proc. Duże spadki, wynoszące po 0,5 pkt. proc., osiągnęły Złote Przeboje i Radio Maryja, których wyniki zwiększyły się do odpowiednio 2,6 proc. i 1,3 proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, Trójka wyprzedziła Jedynkę. Audytorium 17, Złote Przeboje i Radio Maryja z największymi spadkami

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grażyna
Do wakacji udział Trójki spadnie poniżej 4 %
Razem z Mannem i Gacek odejdą słuchacze. Ale co to obchodzi Kamińską i Czabańskiego...
odpowiedź
User
( | )
Trójka i Jedynka to radia rządowe. Od jakiegoś czasu ciężko strawne. Miały być radiem misyjnym, a w imię interesów partyjnych zabiera się je garstce słuchaczy.
odpowiedź
User
Byniu
Nie rozumiem jak długo da się słuchać rmf fm? Co to radio sieje ludziom w głowach... Sama pustka, muzyka cały czas ta sama, do tego najdłuższe reklamy w eterze i robienie z mózgu sieczki. Wychodzi na to że rmf da się słuchać o pełnej przez 5 minut
odpowiedź