SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Rekord Antyradia, traci Polskie Radio 24

W drugim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które zanotowało największy wzrost. Rekordowy wynik zanotowało Antyradio,  a słuchaczy traci nowa stacja na rynku - Polskie Radio 24 - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od kwietnia do czerwca 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 27 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik zwiększył się o 1,7 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,1 proc. (udział tej stacji względem fali kwiecień-czerwiec 2018 zmalał o 0,6 pkt. proc.).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,9 proc., po spadku o 0,1 pkt. proc.

Tracą Jedynka i Trójka, rekord Antyradia

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 0,7 pkt. proc. do 6,1 proc. Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 5,3 proc. W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,5 pkt. proc.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Szóste miejsce zajęło Audytorium 17, które odnotowało największy spadek w zestawieniu. Średni udział tej stacji w drugim kwartale br. zmalał o 0,9 pkt. proc. do 4,6 proc.

Najwyższy wynik w historii zanotowało Antyradio. Stacja ta w analizowanym okresie miała 2,2 proc. udziału, po wzroście o 0,1 pkt. proc.

Słaby wynik Polskiego Radia 24

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. W II kwartale br. Polskie Radio 24 miało 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, to spadek o 0,1 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Od końca czerwca Joanna Turek została nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24 - zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Rekord Antyradia, traci Polskie Radio 24

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Szkoda Zetki. Zastanawiam się tylko czy to wyjątkowa nieudolność czy działanie z premedytacją?
odpowiedź
User
JonasBros
no kuzwa rekordowy wzrost o 0,1 Antyradia naprawde? ale rekord!
odpowiedź
User
marketer
no kuzwa rekordowy wzrost o 0,1 Antyradia naprawde? ale rekord!


naucz się czytać wieśniacki buraku.
REKORDOWY WYNIK.

DLA TEGO jełopa jak ty w tłumaczeniu dla ubogich umysłowo - najlepszy wynik w historii.
odpowiedź