SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynka z najniższą słuchalnością w historii, RMF Classic najbardziej do góry

W czwartym kwartale ub.r. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Największym wzrostem pochwalić się mogło RMF Classic, a liderem wśród spadków była Jedynka. Stacja ta odnotowała również najgorszy wynik w historii nadawania, a swój najsłabszy wynik wyrównał siostrzany PR3 - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w czwartym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26 proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,6 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,7 proc. (udział tej stacji względem fali październik-grudzień 2017 wzrósł o 0,3 pkt. proc.). Od 3 kwietnia ub.r. Radio ZET wprowadziło korektę ramówki.

Z kolei pod koniec września ub.r. Grupa Eurozet poinformowała, że rozstaje się ze Sławomirem Assendim, redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia ZET, który pełnił obie funkcje od 2017 roku. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,3 proc., po spadku o 0,4 pkt. proc.

Najniższy w historii wynik PR1

Oczko niżej uplasowała się publiczna Jedynka. Udział PR 1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 1 pkt. proc. do 5,9 proc. Tym samym Jedynka zanotowała kolejny najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Piąte miejsce zajęła Trójka z wynikiem na poziomie 5,6 proc. (jest to wyrównanie najniższe wyniku z fali czerwiec-sierpień 2018 i sierpień-październik 2018). W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,5 pkt. proc.

Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni.

Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogło RMF Classic, którego udział zwiększył się o 0,4 pkt. proc. do 1,7 proc. Stacja ta w zestawieniu awansowała z 15. na 14. lokatę.

 

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedynka z najniższą słuchalnością w historii, RMF Classic najbardziej do góry

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Nikt nie słucha Polskiego Radia, nikt nie ogląda Telewizji Polskiej - to musi być spisek! Tak naprawdę Polskie Radio słucha 50 milionów Polaków a Telewizję Polską 60 milionów i wszystkim się podoba!!!
odpowiedź
User
Steve G.
jedynka najniżej w historii, trójka znowu najniżej w historii. Szefowie tych stacji może powinni zrozumieć, że ludzie nie chcą słuchać prostackiej politycznej propagandy. Nie będę rozstrzygał czy wcześniej było tak samo czy gorzej czy lepiej, na pewno było na wyższym poziomie. Propaganda w wykonaniu dziennikarzo-funkcjonariuszy obecnej władzy jest po prostu zbyt nachalna i prymitywna.
odpowiedź
User
Joga
Nie warzne, rze stacje są najniżej w historii. Chodzi o to, by zmienić profil słuchacza z pospoliciaka na zamożnego inteligenta z miasta. Dzięki temu realizowana jest misja stacji. Słupki mają tu znikome znaczenie, mogę o tym napisać kolejny felieton w Sieci.
odpowiedź