SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem, PR1 z najniższą słuchalnością w historii. Do góry Eska, TOK FM i Antyradio

W czwartym kwartale ub.r. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło zdecydowanie największym wzrostem. Najniższy historyczny udział zanotowała Jedynka, która - ex aequo z VOX FM - odnotowała największy spadek - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radio Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od października do grudnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 28,4 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,5 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,5 proc. (udział tej stacji względem fali październik-grudzień 2018 spadł o 0,2 pkt. proc.).

Od kwietnia ub.r. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,9 proc., po wzroście o 0,6 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Trójka, która awansowała z czwartej lokaty. Udział tej stacji spadł o 0,3 pkt. proc. do 5,3 proc.

Również 5,3 proc. udziału miała Jedynka, która tym samym zanotowała kolejny najniższy wynik słuchalności w historii nadawania. W najnowszej fali udział PR1 poszedł w dół o 0,6 pkt. proc., czyli najbardziej w zestawieniu (ex aequo z VOX FM - spadek do 3,4 proc.).

W sierpniu 2018 roku zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie 2018 roku powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu ub.r. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby. W grudniu ub.r. decyzją Rady Mediów Narodowych na członka zarządu publicznej rozgłośni powołana została Agnieszka Kamińska.

Wysokie wzrosty, wynoszące po 0,4 pkt. proc., osiągnęły TOK FM i AntyRadio, których wyniki zwiększyły się do odpowiednio 2,5 proc. i 2,2 proc. W przypadku AntyRadia jest to najwyższy udział w historii nadawania.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, PR1 z najniższą słuchalnością w historii. Do góry Eska, TOK FM i Antyradio

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Wczoraj była nawet reklama RMF w na dobre i na zle
14 1
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Za moich czasów matematyka była jakaś prostsza.
Tuż za podium uplasowała się publiczna Trójka, która awansowała z czwartej lokaty.
24 1
odpowiedź
User
K2101
Kuski reklamuje RMF. To jest skandal, bo ono nawet nie emituje disco polo!
Ale poważnie, TVP powinno promować PR.
20 1
odpowiedź