SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM ma prawie 30 proc. udziału w rynku radiowym. Eska spadła do 7,2 proc. a Trójka do 4,7 proc.

Od lutego do kwietnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło rekordowym udziałem w historii nadawania. Dużymi wzrostami pochwalić się mogły Radio ZET i Radio Plus, a najwięcej straciła Eska - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,8 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,5 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, RMF FM osiągnęło najwyższy udział jaki kiedykolwiek uzyskała jakakolwiek stacja w Polsce w ponad 20-letniej historii badań słuchalności radia.

- Tak wysoką słuchalność RMF FM zawdzięcza m.in. sposobowi, w jaki stacja zareagowała na pandemię koronawirusa w Polsce. To z „Faktów RMF FM" słuchacze dowiadywali się, często jako pierwsi, o najnowszych wydarzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. Stacja jest co miesiąc w czołówce rankingów najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce według badania Instytutu Monitorowania Mediów. A według badania Instytutu Reuters RMF FM jest tym medium, które Polacy darzą największym zaufaniem - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Grupy RMF.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13 proc. (udział tej stacji względem fali luty-kwiecień 2020 wzrósł o 1,2 pkt. proc.). W styczniu br. funkcję dyrektora informacji Radia ZET przejęła Katarzyna Kawka, poprzednio zajmująca takie stanowisko w Antyradiu i Meloradiu (wszystkie stacje należą do Eurozetu). Poprzednią szefową informacji w Radiu ZET była Katarzyna Buszkowska. Od kwietnia ub.r. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,2 proc. (spadek o 0,6 pkt. proc. - największy w zestawieniu).

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział stacji spadł o 0,5 pkt. proc. do 5,3 proc.

Piątą pozycję z udziałem na poziomie 4,8 proc. zajęło Audytorium 17. W najnowszej fali udział rozgłośni spadł o 0,2 pkt. proc.

Z piątej na szóstą lokatę spadła Trójka, której wynik zmniejszył się o 0,3 pkt. proc. do 4,7 proc.

W sierpniu 2018 roku zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie 2018 roku powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu ub.r. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby. W grudniu ub.r. decyzją Rady Mediów Narodowych na członka zarządu publicznej rozgłośni powołana została Agnieszka Kamińska.

Duże spadki osiągnęły VOX FM i Radio Wawa, których wyniki zmniejszyły się o 0,5 pkt. proc. (do odpowiednio 3,1 proc. i 1,3 proc.). Wyraźnym wzrostem pochwalić si mogło Radio Plus (do góry o 0,4 pkt. proc. do 2,2 proc. udziału).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma prawie 30 proc. udziału w rynku radiowym. Eska spadła do 7,2 proc. a Trójka do 4,7 proc.

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dawny schluchacz rmf
Może rmf niech wystawi kogoś na prezydenta? Reklamy muzyka fakty rmf czy jak tam ktoś inny tą stację nazywa rfn.
odpowiedź
User
tarara
Od kiedy 29,8 to to samo co 30? A sam RMF coraz głupszy i bardziej PiSowski.. Wiadomościom TVP podobno też rośnie. To by się zgadzało.
odpowiedź
User
omm
Esce spadło? Zmiany się nie przyjęły?
odpowiedź