SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowa słuchalność RMF FM, duży wzrost Polskiego Radia 24

W okresie od maja do lipca br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które zanotowało najwyższy udział w historii nadawania. Stacja pochwalić się mogła również największym wzrostem w zestawieniu. Duży wzrost miało także Polskie Radio 24, a na czele spadków znalazły się Eska i SuperNova, straciła także Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 32 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,7 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Jest to najwyższy wynik w historii nadawania stacji. Dotychczasowy rekord wynosił 31,3 proc. Taką słuchalność stacja miała w okresie styczeń-marzec 2022 i marzec-maj 2022.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,9 proc. (udział tej stacji względem fali maj-lipiec 2021 roku wzrósł o 0,1 pkt. proc.).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,5 proc. (w dół o 0,9 pkt. proc. - największy spadek w zestawieniu).

Jedynka i Trójka z jednymi z najsłabszych wyników w historii

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji spadł o 0,5 pkt. proc. do 4,4 proc. Jednocześnie jest to jeden z najniższych wyników w historii nadawania PR1. Również jeden z najniższych historycznych udziałów zanotowała Trójka (w dół o 0,2 pkt. proc. do 1,7 proc.).

Dużym wzrostem pochwalić się mogło za to Polskie Radio 24, którego wynik zwiększył się o 0,5 pkt. proc. do 1,2 proc. udziału.

Z kolei duży spadek w zestawieniu odnotowało także Radio SuperNova, które nadaje od 5 maja ub.r. zastępując Radio Wawa. Średni udział Radia SuperNova w analizowanej fali wyniósł 0,7 proc. Względem ostatnich dni Radia Wawy nadawanego w analogicznym okresie rok wcześniej (i pierwszych tygodni Radia SuperNova) strata wyniosła 0,7 pkt. proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Rekordowa słuchalność RMF FM, duży wzrost Polskiego Radia 24

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Harry
Eska z największymi spadkiem w zestawieniu. Co się stało? Tak dobrze im szło. Radio chyba potrzebuje pilnego odświeżenia.
odpowiedź
User
Słuchacz
Eska z największymi spadkiem w zestawieniu. Co się stało? Tak dobrze im szło. Radio chyba potrzebuje pilnego odświeżenia.

Jak to co się stało?
To efekt likwidacji bardzo popularnych popołudniowych pasm lokalnych.
Skoro stacja odwraca się od ludzi na lokalnych rynkach to słuchacze odwracają się od stacji.
Nic nadzwyczajnego. Należało im się.
odpowiedź
User
GB
PR3 dogania radio Maryha co samo w sobie jest dużym osiągnięciem. Następny cel: Muzo :)
odpowiedź