SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynka z najniższą słuchalnością w historii. Duże wzrosty RMF FM i Wawy

W pierwszym kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Największym wzrostem pochwalić się mogło RMF FM, a liderem wśród spadków była Jedynka. Stacja ta odnotowała najgorszy wynik w historii badania Radio Track. Rekordowo niski wynik od przynajmniej kilkunastu lat miała też siostrzana Trójka - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 27,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik zwiększył się o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu. To najlepszy rezultat rozgłośni od fali lipiec-wrzesień 2010, gdy stacja miała 27,8 proc.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12 proc. (udział tej stacji względem fali styczeń-marzec 2018 się nie zmienił). Od 3 kwietnia ub.r. stacja wprowadziła korektę ramówki.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska, która awansowała z czwartej pozycji. Jej udział w rynku wyniósł 7,6 proc., po wzroście o 0,4 pkt. proc.

Trójka wyprzedziła Jedynkę

Z piątego na czwarte miejsce awansowała Trójka. Udział PR3 Polskiego Radia spadł o 0,6 pkt. proc. do 5,2 proc. (dokładnie 5,19 proc.) Tym samym Trójka wyrównała swój najniższy wynik słuchalności w historii badania Radio Track (Kantar) przynajmniej od kilkunastu lat.

5,2 proc. udziału (dokładnie 5,17 proc.) miała Jedynka, która spadła z trzeciej lokaty na piątą. Udział tej stacji zmalał najbardziej w zestawieniu - o 2,4 pkt. proc. do 5,2 proc. To najniższy wynik tej stacji w historii.

Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni. Od końca stycznia Programem I Polskiego Radia kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24. Poprzedni szef Jedynki Michał Mońko będzie teraz doradcą zarządu Polskiego Radia.

Dużym wzrostem pochwalić się mogło Radio Wawa, którego udział zwiększył się o 0,7 pkt. proc. do 2 proc. Stacja ta w zestawieniu awansowała z 15. na 12. lokatę.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Jedynka z najniższą słuchalnością w historii. Duże wzrosty RMF FM i Wawy

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uratatuj
Jedynki nie słuchają nawet osoby, które są odpowiedzialne za to radio. Na antenie pojawiają się dziury w ramówce, ciche przerwy przed pełnymi godzinami trwające do kilku minut. Sam tego doświadczyłem, za pierwszym razem myślałem, że to coś z zasięgiem lub głośnikami. Po takiej dziurze człowiekowi naprawdę odechciewa się słuchania.
odpowiedź
User
Kuba25
Melo I Radio Zet to moje stacje
Rano Ptaszyński I Sońta
Od 10:00 ulubiony głos Małgosi Kościelniak
odpowiedź
User
Bagno
Brawo panie Piszczek i pani Ablewicz.
odpowiedź