SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET Gold zwalnia i zawiesza pasma lokalne. „Wzmocnienie lokalności programu”

Radio ZET Gold zwolniło kilkunastu dziennikarzy z lokalnych redakcji rozgłośni, a w wakacyjnej ramówce zrezygnowało z pasm i serwisów lokalnych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Zmiana struktury ma na celu wzmocnienie lokalności programu - zapewnia nadawca.

Article

Wypowiedzenia umów wręczono w piątek osobom z redakcji Radia ZET Gold w całym kraju, które prowadziły pasma lokalne. Przed wakacjami były dwa takie bloki programowe - poranne „Zawsze wielkie przeboje na dzień dobry” nadawane między 6.00 a 10.00 oraz popołudniowe „Przebojem po okolicy”, emitowane między 15.00 a 18.00.

- Usłyszeliśmy, że powodem rozstania jest cięcie kosztów - mówi nam jedna ze zwolnionych osób. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl, rozgłośnia rozstała się w sumie z około 18-20 dziennikarzami.

Krystian Karwaszewski, dyrektor programowy Radia ZET Gold, nie chciał odpowiedzieć na nasze pytania i odesłał nas do biura prasowego Eurozetu.

- Radio ZET Gold reorganizuje pracę redakcji w stacjach należących do sieci. Jest to związane ze zmianą ich struktury, której cel to przede wszystkim wzmocnienie lokalności programu. Restrukturyzacja skutkuje redukcją części stanowisk - poinformowała Wirtualnemedia.pl Katarzyna Szczepanik, rzecznik prasowa Eurozetu.

Nadawca zdecydował, że w wakacje cały program Radia ZET Gold będzie miał charakter sieciowy, czyli będzie je prowadzić w całej sieci jeden prezenter. Mariusz Rokos, Magdalena Kasperowicz, Witold Lazar, Jerzy Piasny i Michał Żołądkowski będą rotacyjnie gospodarzami takich pasm jak „Dzień dobry lato!” (emisja w dni powszednie od 6.00 do 10.00) i  „Lato zawsze wielkich przebojów” (10.00-18.00). Latem w stacji nie będzie także serwisów lokalnych, chociaż osoby je dotąd tworzące pozostają w rozgłośni i będą przygotowywać materiały dla wiadomości ogólnopolskich.

Eurozet zapewnia, że koncesje, na podstawie których nadają poszczególne stacje wchodzącego w skład sieci Radio ZET Gold, pozwalają, by na czas wakacji zrezygnować z lokalnego programu. Nadawca zresztą nie robi tego całkowicie. - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w wybranych stacjach pojawią się pasma lokalne. Przykładem może być Olsztyn, w którym takie pasmo będzie realizowane od poniedziałku do piątku od 14.00 do 18.00 - informuje Eurozet.

Katarzyna Szczepanik podkreśla, że aby zrealizować cel wzmocnienia lokalności Radia ZET Gold, cały czas prowadzona jest rekrutacja dziennikarzy informacyjnych w regionach. Od jesieni na antenie rozgłośni znów mają być emitowane wiadomości lokalne, wrócą też pasma lokalne, ale w nowej formule. Szczegółów jednak nie ujawnia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że z popołudniowych pasm lokalnych stacja zrezygnowała prawdopodobnie już na stałe.

Latem Radio ZET Gold nie zmieni specjalnie wieczornego programu. Nadal wtedy na antenie będzie obecny Bogdan Fabiański, który poprowadzi pasmo „Zawsze letnie przeboje w Radiu ZET Gold” nadawane codziennie między 18.00 a 24.00 (w soboty do 1.00 w nocy). W weekendy od 8.00 do 18.00 stacja emitować będzie pasmo „Lato zawsze wielkich przebojów”. Wiadomości będzie można usłyszeć od poniedziałku do piątku w godzinach 6.57-14.57.

Radio ZET Gold nadaje za pośrednictwem nadajników zlokalizowanych w 17 miastach Polski, m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Z danych Radio Track wynika, że średni udział rozgłośni w rynku w okresie od marca do maja br. wyniósł 1 proc. To tyle samo, ile rok wcześniej miała młodzieżowa Planeta FM, która w lipcu ub.r. została zastąpiona przez Radio ZET Gold (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET Gold zwalnia i zawiesza pasma lokalne. „Wzmocnienie lokalności programu”

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
me
To było pewne jak w banku że nie będą ciągnąć lokalnych oddziałów do nadawania złotej sieczki wystarczy jedno studio na Żurwawij....
odpowiedź
User
amadeus
A KRRiTV niech dalej lekką ręką zezwala na łamanie tego co było zapisane w koncesjach lokalnych...Stuktura parasolowa w EZ jak widać nie wypaliła a na Żurawiej coraz więcej problemów. Parasol przecieka, ma coraz więcej dziur i ma zardzewiałe mechanizmy działania.
odpowiedź
User
Ddd
Wręczyli wypowiedzenia? Umów "o dzieło" się nie wypowiada. W Eurozecie mówi się na 3 dni przed zakończeniem umowy: "Od poniedziałku nie pracujesz". Traktują ludzi jak śmieci!
odpowiedź