SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET i Jedynka dużo straciły w Warszawie, Trójka na drugim miejscu

Przedstawiamy raport Radio Track MillwardBrown SMG/KRC za okres październik - grudzień 2012 przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Warszawie.

Na pozycję lidera - z miejsca drugiego - awansowało Radio ZET (pomimo spadku udziału z 14,40 proc. do 12,60 proc.). Na drugie miejsce - z trzeciego - awansowała Trójka (z 9,20 proc. do 10,50 proc.). Z kolei na ostatnią pozycję podium spadła Jedynka (z 14,50 proc. do 10,00 proc.). Z kolei czwarta lokata należała do RMF FM (wzrost z 8,90 proc. do 9,70 proc.).

 październik : grudzień 2011styczeń 2012 : marzec 2012kwiecień 2012 : czerwiec 2012lipiec 2012 : wrzesień 2012październik : grudzień 2012
Radio ZET14,4%13,8%15,0%13,8%12,6%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia9,2%10,0%13,2%9,9%10,5%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia14,5%11,9%7,8%11,5%10,0%
Radio RMF FM8,9%10,1%8,9%9,3%9,7%
Radio ESKA Warszawa6,5%9,1%8,3%7,0%7,0%
Radio TOK FM8,0%8,4%7,3%6,2%6,1%
Radio VOX FM (Warszawa)4,6%4,9%4,1%4,9%5,7%
Radio Eska Rock3,2%3,1%3,3%5,9%4,7%
Radio Wawa (Warszawa)3,4%2,6%4,3%4,1%4,5%
Radio Maryja2,5%3,2%1,7%1,8%4,4%
Radio RMF Classic (Warszawa)3,0%3,0%3,2%2,8%3,7%
Radio Złote Przeboje Pogoda 100,1 FM6,0%4,0%5,6%5,6%3,2%
AntyRadio 94 FM (Warszawa)2,8%3,2%2,0%2,5%2,7%
Radio CHILLI ZET1,7%1,6%2,6%2,4%1,6%
Radio RMF MAXXX (Warszawa)0,5%1,4%2,1%1,8%1,6%
Radio PiN2,3%1,8%2,5%2,2%1,6%
Radio Nostalgia (Warszawa)0,2%0,8%0,2%0,2%1,3%
Radio 103,7 Roxy FM0,1%0,7%0,6%0,7%1,2%
Radio PLANETA FM (Warszawa) [badane od 12.2008]1,0%0,9%0,9%0,8%1,2%
Radio Kolor 103 FM (Warszawa)2,1%1,7%1,5%1,2%1,1%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia1,6%0,9%1,3%2,0%1,0%
Radio Plus Warszawa0,9%0,3%0,6%0,3%0,8%
Radio Bajka (Warszawa)0,4%0,2%0,3%0,3%0,7%
Polskie Radio dla Ciebie - RDC (Warszawa)0,7%0,4%0,7%0,5%0,7%
Czwórka – Program 4 Polskiego Radia0,5%0,6%0,2%0,8%0,5%
Radio Warszawa0,5%0,7%0,8%0,5%0,4%
Akademickie Radio Kampus (Warszawa)0,2%0,1%0,2%0,4%0,1%
N=12691270127112591266

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET i Jedynka dużo straciły w Warszawie, Trójka na drugim miejscu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz Weiss
Czemu Zet spada coraz niżej ?,co Waszym zdaniem jest efektem regularnego spadku tego radia ? Program ? Prowadzący ? Muzyka?
odpowiedź
User
Piotr
Zetka stara się być radiem dla wszystkich a staje się radiem dla nikogo. Ci wybredniejsi słuchają Trójki, Tokfm, PiN'u, ci niewybredni bezrefleksyjnie chłoną RMF.
Trzeba sobie wybrać jakąś grupę docelową i konsekwentnie dla niej formatować program. Tak robi Trójka, tak robi PiN, tokfm a nawet Chillizet - i tym stacjom pomalutku, pomalutku rośnie. Tak też robi RMF - i też mają wyniki. Zetka nie potrafi zdecydować dla kogo robi program.
odpowiedź
User
Erni
Faktycznie Radio Zet gra bardzo różnorodnie i prezentuje dużo kawałków, których nie sposób usłyszeć choćby w RMF. Na pewno poprzednik ma racje w kwestii grupy docelowej. Zet od jakiegoś czasu przeszło na grupę osób w wieku 25+. Kilka lat temu był okres, kiedy różnica w słuchalność RMF i Zet była bardzo nie duża. Jednak wtedy Zetka kierowała swój program do młodszej grupy czyli tej samej co RMF. Gdyby może nie zmieniali grupy, a jedynie wzbogacili playlistę, ta różnica ponownie by się zmniejszyła. A w tej chwili słuchalność Zetki będzie się wahała, jednakże raczej nie przekroczy progu 17% czyli swojej wiernej grupy odbiorców.
odpowiedź