SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Zielona Góra latem

Najpopularniejsza stacja w Zielonej Górze

W niedzielę 15. czerwca w Radiu Zielona Góra ruszyła akcja pod hasłem "Wibracje na wakacje", która upłynie pod znakiem muzycznych wakacyjnych przebojów, informacji i kilku zupełnie nowych programów.

Zatankowany, luksusowy samochód Peugeot do dyspozycji i opłacony pobyt dla czterech osób wnajpiękniejszym hotelu Ziemi Lubuskiej w Bukowym Dworku koło Łagowa Lubuskiego co tydzień przez całe wakacje wygrać może każda zielonogórska rodzina w "Podróży za jeden SMS" - wakacyjnym hicie Radia Zielona Góra. O 8.30 wysłuchać należy rozmowy z gościem, który opowiada o swoich wakacjach, a następnie odpowiedzieć SMSem na proste pytanie dotyczące miejsca, o którym była mowa. Przed 11 kolejnych tygodni bawić się można na 97,1 FM.

W poniedziałek, środę i piątek w samo południe Magda Makowska i Jacek Białogłowy zapraszają na Wielką Włóczęgę na 97,1 FM. Za znajomośc polskich miast wygrać będzie można sprzęt sportowy i bilety na dowone trasy autobusowe. Informacje o miastach podane są w sposób zabawny, ale za każdym razem niosą także sporo informacji.

"Gdybyśmy wyruszyli teraz na miejscu bylibyśmy za 4 i pół do pięciu godzin , do pokonania prawie 300 km – a po drodze poruszać się będziemy po drogach 2 województw. Po drodze będzie dużo pięknych zielonych lasów, a największe miasto przez jakie będziemy jechać to Szczecin. Namiejscu zatrzymamy się bisko pięknego hotelu – gdzie co roku na początku lipca gości wiele gwiazd z ministem kultury na czele" - tak o jednym z miast mówi zawodowy kierowca, który udzielać będzie pierwszej podpowiedzi.

Tomasz Oszmiański - reporter Radia Zielona Góra towarzyszy policjantom podczas ich trudnej, a czasami i niewdzięcznej pracy. Razem z patrolem policji znajduje się w punkcie pomiaru prędkości na tzw. „radarze", gdzie wspólnie oczekajują na „przysłowiowego jelenia”. Przy okazji rozmawiają ze sobą. Kiedy kierowca „wpada w sidła” wspólnie podchodzą do złapanego i zaczynają się tradycyjne "negocjacje". Reporter całość rejestruje, aż do momentu kiedy padnie konkretna kwota. Wówczas na moment wstrzymujemy emisję materiału dźwiękowego. I zadajemy słuchaczom pytanie:

Ile punktów dostał? Jaki mandat zapłacił? Osoba, która trafi obie wartości otrzymuje od Radia Zielona Góra upominek, a wszyscy pozostali mogą wysłuchać dalszego ciągu historii. "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?" gości na antenie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki między 13.30 a 14.00 - a sponsorem zabawy jest zielonogórski PZMOT.

W każdą środę o 13.30. dziennikarze Radia Zielona Góra - Marta Dziubałka i Romek Awiński otrzymują zadanie nagrania sondy na zielonogórskim deptaku.

W każdą środę o 13.30 podczas pracy spotykają obcokrajowca – nie mówiącego po polsku ( świetni za to władającego swoim językiem ojczystym – to rosyjskim, to włoskim, to francuskim, to hiszpańskim, to niemieckim, to angielskim, to arabskim...). Chłopak nie potrafi odpowiedzieć na pytanie postawione w sondzie ale, za to tak się dziwnie składa, że spodobał się Marcie i ta postanowiła nie stracić z nim kontaktu; w kolejną środę to Romek postanawia być Czechem, a w kolejnym tygodniu Francuz zakochuje się w Marcie od pierwszego wejrzenia i nie potrafił tego wyrazić.... Taka sytuacja to punkt wyjścia do nowego programu Radia Zielona Góra nadawanego w każdą środę o 13,30 na fali 97,1 FM - posłuchajcie SEZONU NA LESZCZA.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Zielona Góra latem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl