SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orłoś, Gacyk, Trzciński i Frankowski w RadioSpacja.pl. Niebawem reklamy i aplikacja mobilna

Maciej Orłoś, Przemysław „Jah Jah” Frankowski, Stanisław Trzciński i Magdalena Gacyk dołączyli do ekipy założonego przez Pawła Sito internetowego RadioSpacja.pl. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl wkrótce stacja będzie emitowała reklamy oraz ma zyskać aplikację mobilną.

Maciej OrłośMaciej Orłoś

Paweł Sito uruchomił rozgłośnię RadioSpacja.pl pod koniec marca. W założeniach programy mają być nadawane z domów DJ-ów, także po okresie odosobnienia społecznego spowodowanego koronawirusem. Stację tworzą prezenterzy i dziennikarze, którzy w większości pracowali wspólnie w Radiostacji w latach 1998-2001. Ekipa docelowo liczyć będzie trzydzieści kilka osób. Ponad połowa zespołu jest już skompletowana, dalsze rozmowy trwają. Spora część pochodzi z załogi Radiostacji z okresu 1998-2001 (m.in. Aga Sielańczyk, Andrzej Szajewski, Marcin Chłopaś).

W czwartek RadioSpacja.pl nadała pierwszą audycję Macieja Orłosia, który na stale dołącza tym samym do ekipy. Pod koniec marca Orłoś stracił audycję w Radiu Zet. Teraz w każdy czwartek od godz. 17.00 będzie prowadził w RadioSpacji program „Tak gra”.

- Maciek nas zaskoczył, choćby tym, że mówił w pierwszym programie wszystkim na „ty”, bardzo udana audycja - ocenia szef RadioSpacji, Paweł Sito. Do zespołu dołącza także Stanisław Trzciński - znany z audycji „Pinacolada” nadawanej w Radiu PIN, wieloletni dyrektor A&R w Universal Music Polska, były manager Anny Marii Jopek, organizator m.in. pierwszych dwunastu gal „Fryderyków”.  W RadioSpacji.pl prowadzić będzie „Pinacoladę 2.0”. Audycja nadawana ma być w każdą środę o godz. 21.00.

Kolejnym nowym głosem radia jest Magdalena Gacyk, wieloletnia współpracowniczka Radia Gdańsk i „Gazety Wyborczej”, pracująca niegdyś w Radiu Kolor. Poprowadzi codzienną poranną audycją „Wstawać!” (dni powszednie, od godz. 7.00). Do DJ-ów RadioSpacji dołącza także Przemysław „Jah Jah” Frankowski. Od 1990 roku był związany z różnymi rozgłośniami, m.in. z Radiem Eska, Radiem Solidarność, Antyradiem czy RMF FM. W nowej stacji poprowadzi audycję „Dżadża party” w soboty od godz. 17.00 do 20.00.

Paweł Sito w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreśla, że RadioSpacja cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy, mimo że dopiero wystartowała z programami. - Posty na stronie i grupie trafiły do ponad 30 tys. osób. Również w tysiącach liczonych jest sporo momentów słuchalności. Właśnie pracujemy nad aplikacją. Poprzez istniejące platformy audio, zamierzamy rozszerzyć zasięg nadawania. Obecnie przechodzimy na nowe oprogramowanie emisyjne - wylicza.

- Dzięki równoległej emisji z kilku niezależnych serwerów, jesteśmy technicznie przygotowani na zwiększenie audytorium. Jeszcze w kwietniu będziemy emitować reklamy. Na początku jedno pasmo reklamowe w godzinie. Rozmawiamy również z potencjalnymi sponsorami, na temat nietypowych form marketingowych - dodaje Sito.

RadioSpacja.pl reklamuje się hasłem „Sieć w domu!”. Współpracują z nią jeszcze m.in. politolog i specjalista od wizerunku Mirosław Oczkoś, Jędrzej Dudkiewicz (niegdyś w TVP1), Mateusz Hładki (reporter „Dzień dobry TVN” TVN), Jacek Kaczyński (w przeszłości związany z Atomic, MTV i Polsat Play), który nadawać będzie z Bali, gdzie mieszka, oraz Katarzyna Nowicka (dziennikarka zajmująca się tematyką zagraniczną w Polsat News, kiedyś – „Wiadomości” TVP1). Redaktorem naczelnym stacji jest Paweł Sito, a jednym z redaktorów jest Hubert Augustyniak (wcześniej pracował m.in. w MTV i radiowej Czwórce). Radio od startu nadaje przez całą dobę. Od poniedziałku do piątku w godz. 1.00-7.00 gra muzykę bez prowadzących, a w weekendy w nocy puszczana jest muzyka imprezowa na żywo.

Paweł Sito od drugiej połowy lat 80. był związany z Polskim Radiem. W 2005 roku został dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia BIS. Był też dziennikarzem Radia Wolna Europa (w latach 1992-1995), a od 1998 r. do 2001 r. pełnił funkcję dyrektora programowego Radiostacji. Pracował jako dziennikarz w kanale TVP Tylko Muzyka, był też dyrektorem programowym kanałów Kino Polska i 4fun.tv. W swojej karierze współpracował też z TVP. W lutym 2018 roku został redaktorem naczelnym serwisu internetowego Reo.pl, z którym rozstał się po zawieszeniu witryny w listopadzie 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: Orłoś, Gacyk, Trzciński i Frankowski w RadioSpacja.pl. Niebawem reklamy i aplikacja mobilna

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
łał
Przemysław Frankowski - prezenter wyjątkowej kultury. No, no...! Gratulacje dla stacji!
odpowiedź
User
Swordfish
Trzciński nachodzi w środę z czasem Ulewicza w Chilli Zet. Kogo mam bardziej słuchać, aby poczuć się jak w Radiu PIN?
odpowiedź
User
Zin
chyba im sie Orłoś z Sierockim pomylił:D
odpowiedź