SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiowcy przestrzegają koncesji

KRRiT przeprowadziła monitoring stacji radiowych w Warszawie

KRRiT ujawniła wyniki monitoringu stacji radiowych w Warszawie, które departament programowy Rady przeprowadził między wrześniem a listopadem 2003. Monitorowano programy 7 rozgłośni: Radio Kolor 103FM, Radio Eska Warszawa, Radio PiN 102 FM, Radio Jutrzenka, Katolickie Radio Plus św.Józef, Radio Warszawa-Praga 106,2 FM, Radio Plus Warszawa. Większość z nich pierwszy raz.

Podstawą do oceny czy stacja realizuje zapisy koncesji był, podobnie jak przy wcześniejszych kontrolach, przegląd programów badanych stacji obejmujący w każdym przypadku pełny tydzień emisji programu. Z wyjątkiem radia Jutrzenka było to każdorazowo 168 godzin emisji.

- Wyniki monitoringu okazały się optymistyczne w porównaniu z kontrolą, którą Departament Programowy Rady przeprowadził w stosunku do 44 lokalnych stacji w 2002 roku. Generalnie, stacje dostosowują program do wymogów koncesyjnych a w wielu przypadkach udział słowa, czy tematyki lokalnej jest nawet wyższy niż przewidują to zapisy .Dotyczy to Radia Plus, Radia Warszawa-Praga, Radia św.Józef, Radia PiN i Eski Warszawa - informuje Dorota Jasłowska, rzecznika przewodniczącej KRRiT.

W omawianym cyklu kontroli pominięto 6 warszawskich stacji o zasięgu lokalnym. Część z nich ma nowe koncesje i nadaje krócej niż pół roku, części zaś koncesje się kończą. To powód dlaczego zostały w monitoringu pominięte - dodaje Dorota Jasłowska.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radiowcy przestrzegają koncesji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl