SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Radosława Kotarskiego zwiększyło wpływy o 25 proc. 250 tys. zł zysku, 940 tys. zł dla Pajacyka

W ub.r. publikujące książki Wydawnictwo Altenberg, należące do youtubera Radosława Kotarskiego, osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 25 proc. do 16,1 mln zł oraz zysku netto ze 174,5 do 253,2 tys. zł. Firma wydała 11 nowych tytułów, na cele charytatywne (głównie akcję Pajacyk) przeznaczyła 939 tys. zł.

Radosław KotarskiArticle

Wydawnictwo Altenberg w sprawozdaniu złożonym w KRS zaznaczyło, że wybuch epidemii nie wpłynął negatywnie na jego wyniki sprzedażowe. - Zachowane zostały łańcuchy dostaw po wprowadzeniu odpowiednich procedur sanitarnych we współpracującym ze spółką magazynie wysyłkowym. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży i poszerzyła portfolio wydawnicze z 17 do 26 książek - opisano.

Firma sprzedaje książki wyłącznie w swoim sklepie internetowym, w ub.r. wprowadziła do oferty e-booki. Wydaje głównie tytułu twórców internetowych, w ub.r. jej nakładem ukazały się m.in. „Projekt: Tata” autorów kanału youtube’owego 5 Sposobów na…, „Podaj dalej” Uli Chincz, „W głowie się poprzewracało” Hani Sywuli, „LiteraTOURa” Paulina Mikuły oraz „Inaczej” Radosława Kotarskiego.

940 tys. zł na Pajacyka, ferrari na WOŚP

Koszty operacyjne Wydawnictwa Altenberg zwiększyły się o 23,9 proc. do 14,67 mln zł. Wydatki na usług obce poszły w górę z 10,06 do 14,58 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - zmalały z 1,76 mln zł do 8,8 tys. zł.

Z kolei pozostałe koszty operacyjne to prawie w całości darowizny na cele charytatywne (głównie akcję Pajacyk), na które w ub.r. firma wydała 938,9 tys. zł, wobec 681,5 tys. zł rok wcześniej. Wydawnictwo od początku działalności przeznacza na Pajacyka złotówkę od każdego sprzedanego egzemplarza książki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ponadto Radosław Kotarski na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał swoją książkę „Inaczej” z samochodem Ferrari F430 F1. Zostały wylicytowane za 450,5 tys. zł.

Cały zysk na dywidendę

Znacząco zwiększyły się wyniki rentowności Wydawnictwo Altenberg. Zysk sprzedażowy poszedł w górę z 1,04 do 1,43 mln zł, zysk operacyjny - z 355,3 do 503,2 tys. zł, a zysk netto - ze 174,5 do 253,2 tys. zł. Firma zapłaciła w ub.r. 249,6 tys. zł podatku dochodowego, w 2019 roku było to 180,1 tys. zł.

Radosław Kotarski jako jedyny udziałowiec spółki zdecydował, że cały jej zeszłoroczny zysk netto do końca sierpnia zostanie mu wypłacony jako dywidenda.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Radosława Kotarskiego zwiększyło wpływy o 25 proc. 250 tys. zł zysku, 940 tys. zł dla Pajacyka

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
funk
drogie celebryckie ksiazeczki o niczym
odpowiedź
User
mr
drogie celebryckie ksiazeczki o niczym

To nie kupuj.
odpowiedź
User
MC
Szacun Radek!
odpowiedź