SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Nawrot po 25 latach odchodzi z poznańskiej „Gazety Wyborczej”

Dziennikarz i twórca sekcji sportowej w poznańskim oddziale „Gazety Wyborczej” (Agora) Radosław Nawrot odchodzi z dziennika. Związany był z nim od 1995 roku.

Radosław Nawrot / Fot. Archiwum prywatneArticle

Radosław Nawrot szefował działowi sportowego "Gazety Wyborczej" w Poznaniu od 1995 do 2005 roku, potem tę funkcję przejął Marcin Wesołek. Zanim trafił do „Gazety Wyborczej”, Nawrot krótko pracował w Radiu Afera.

- Postanowiłem ją („Gazetę Wyborczą”) opuścić, zabierając ze sobą kropelkę łez, worek wspomnień, wielki szacunek i pochyloną przed tą gazetą głowę, gdyż wiele jej zawdzięczam. To dzięki niej mogłem realizować przez już 25 lat swoje wielkie marzenie o pisaniu. To ona pierwsza mi zaufała przed ćwierćwieczem - takiemu szczeniakowi. Marzenie się spełniło. Zawsze chciałem pisać. I będę pisał nadal - skomentował w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Szanowni! Mecz Lecha z Lechią w Gdańsku, na który za chwilę się wybieram, będzie ostatnim, który zrelacjonuję dla "...

Opublikowany przez Radosława Nawrota Poniedziałek, 30 listopada 2020

Pod koniec września br. z katowickim oddziałem „Gazety Wyborczej” pożegnał się szef tamtejszego sportu – Paweł Czado oraz zajmujący się internetem Piotr Purzyński. Także we wrześniu zostali zwolnieni m.in. reporterka Katarzyna Bednarczykówna i dziennikarz sportowy Piotr Wesołowicz.

Z kolei na początku października br. z tytułu odeszła Gabriela Łazarczyk, zajmująca się budownictwem, nieruchomościami oraz energetyką.  W poniedziałek z dziennikiem rozstał się Krzysztof Varga publikujący w „Dużym Formacie”, teraz będzie pisał do „Newsweeka”.

Według danych ZKDP wrześniu 2020 roku średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” spadło rok do roku o 33,18 proc. do 61 867 egz.

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 34,2 proc. do 193 mln zł, a jej strata netto wg nowego standardu rachunkowego MSSF 16 pogłębiła się z 3,1 do 9 mln zł. Natomiast zysk EBITDA firmy zmalał z 47,4 do 33,2 mln zł, wynik operacyjny - z 8,3 mln zł zysku do 4,3 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radosław Nawrot po 25 latach odchodzi z poznańskiej „Gazety Wyborczej”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piwowar
Zastaną tylko stażyści w ramach darmowych praktyk ?
odpowiedź