SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radosław Nowak, Sebastian Starczewski i Paweł Lewkowicz w Less_

Do zespołu platformy internetowej Less_ do handlu rzeczami używanymi dołączyli Radosław Nowak (poprzednio w firmie Kross), Sebastian Starczewski (wcześniej m.in. w Grupie OLX, Grupie Żywiec i Żabka Polska) oraz Paweł Lewkowicz (wcześniej m.in. w Domodi, Ceneo, Homebooku i Lokalnym Rolniku).

Radosław NowakArticle

Radosław Nowak w Less_ będzie odpowiadał za część nowego projektu e-bike. - Wkrótce użytkownicy będą kojarzyć markę z innowacyjnymi rozwiązaniami, nie tylko związanymi z produktami z drugiej ręki. Rowery elektryczne to segment wpisujący się w parasol koncepcyjny - podkreśla menedżer.

Poprzednio przez 15 lat Radosław Nowak pracował w firmie Kross produkującej rowery i akcesoria rowerowe.  Przez ostatnie 12 lat był wiceprezesem i dyrektorem produkcji, zakupów i logistyki, a przedtem m.in. dyrektorem zakupów i logistyki. Wcześniej przez 10 lat był związany z MBL Group.

Starczewski i Lewkowicz na czele marketingu i sprzedaży Less_

Sebastian Starczewski w Less_ będzie zarządzał działaniami marketingowymi. - Firma ma bardzo ambitne plany, a przy tym stawia na precyzję operacyjną, przy jednoczesnym budowaniu kolejnych wartości biznesowych. Rozwiązania oferowane docelowo przez Less_ mają przekonać jeszcze większą grupę Polaków do bardziej świadomego i ekologicznego codziennego funkcjonowania - komentuje Starszewski.

- Już niedługo zaprezentujemy innowacyjne narzędzia, wspierające ten trend i bardzo się cieszę, że przyjdzie mi w tym uczestniczyć - zapowiada.

Przez ostatnie trzy lata Sebastian Starczewski był szefem marketingu platformy Otomoto należącej do Grupy OLX. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor marketingu i sprzedaży w Lechu Poznań, dyrektor marketingu w Żabka Polska i Browarach Lubelskich, a także na stanowiskach menedżerskich m.in. w Grupie Żywiec, Kompanii Piwowarskiej i Wrigley Poland.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do zespołu menedżerskiego Less_ dołączył też Paweł Lewkowicz, objął funkcję dyrektora marketingu i sprzedaży. - Przed nami wiele wyzwań. W planach mamy m.in. sieć stacjonarnych sklepów second hand, gdzie innowacje będą szły ramię w ramię z produktami z drugiej ręki. To zupełnie nowy rynkowo koncept i tym bardziej cieszy mnie, że mogę być jego częścią - zapowiada.

Przez ostatni rok Paweł Lewkowicz pracował w Lokalnym Rolniku jako chief growth officer. Wcześniej przez 7 lat był związany z Grupą Domodi (należącą do Wirtualnej Polski), m.in. jako wiceprezes ds. e-commerce.

Właściciel Less_ na giełdzie poprzez przejęcie Groclinu

Założycielami Less_ technologie Dawid Urban (współtwórca Grupy CHIC) oraz Mateusz Oleksiuk (wcześniej m.in. menedżer w Deloitte), a wśród kluczowych inwestorów są Robert Lewandowski, Krzysztof Pawiński (szef Grupy Maspex) i Adam Kenkel.

W grudniu ub.r. notowany na giełdzie Groclin przejął 100 proc. udziałów w spółkach CountMe (do której należy Less_) i eGroclin, a w zamian ich udziałowcy przejęli ok. 90 proc. akcji Groclinu. Obecnie 30,4 proc. akcji Groclinu należy do Dawida Urbana, a 9,5 proc. do Mateusza Oleksiuka.

Na początku stycznia Oleksiuk został prezesem Groclinu, a Wojciech Paczek - wiceprezesem. W lutym spółka ma zmienić nazwę na Less_ i zaprezentować nową strategię biznesową.

Dołącz do dyskusji: Radosław Nowak, Sebastian Starczewski i Paweł Lewkowicz w Less_

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl