SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP: Rafała Brzozowskiego na Eurowizję wybrał zespół ekspertów, żona Jacka Kurskiego bez wpływu

Telewizja Polska zapewnia, że o wyborze Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta na konkurs Eurowizja zdecydował jej zespół ekspertów, który oceniał piosenki, a nie wykonawców. Dementuje też doniesienia Plotka, jakoby wpływ na ten wybór miała żona Jacka Kurskiego. - Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem - podkreśla.

Rafał Brzozowski (fot. N. Młudzik/TVP) i Jacek Kurski (fot. akpa)Article

Informację, że polskim reprezentantem w tegorocznym konkursie Eurowizja będzie Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride”, Telewizja Polska podała w piątek. Jednocześnie udostępniono teledysk do tego utworu.

Nadawca nie przekazał żadnych informacji o tym, jak wybrano Rafała Brzozowskiego do występu w Eurowizji. Wiadomo, że inaczej niż w poprzednich latach nie został zorganizowany otwarty konkurs.

Taki konkurs odbył się na początku ub.r., wygrała Alicja Szemplińska, ale zeszłoroczna edycja Eurowizji została odwołana z powodu epidemii.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TVP: piosenkę Brzozowskiego wybrali eksperci Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy

Po ogłoszeniu Rafała Brzozowskiego jako polskiego reprezentanta na Eurowizji w mediach zajmujących się show-biznesem pojawiły się spekulacje, dlaczego podjęto taką decyzję. Telewizja Polska odniosła się do nich w oświadczeniu, w którym podkreśliła, że „wybór Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów”.

- Wybór utworu „The Ride” dokonany został przez zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, którzy oceniali wyłącznie piosenkę, a nie jej wykonawcę. Utwór zgłoszony przez Rafała Brzozowskiego zdobył najwyższą ocenę - opisał publiczny nadawca.

Zdementowano również sugestie serwisu Plotek.pl (Agory), jakoby wpływ na wybór Brzozowskiego miała żona Jacka Kurskiego. - Wśród pracowników TVP pojawiają się plotki, że o wyborze miał decydować prezes Jacek Kurski, który miał wybrać utwór Rafała Brzozowskiego ze względu na to, że ten jest ulubionym wokalistą jego żony - napisano na portalu.

- To kolejne kłamstwo obliczone na hejt wobec Telewizji Polskiej. Reprezentanta Polski wybrano w eksperckiej procedurze wewnętrznej, w oparciu o kryteria merytoryczne, oceniano zgłoszone propozycje piosenek, a nie wykonawców - podkreślił prezes TVP Jacek Kurski.

- Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Obecnie oczekuje przyjścia na świat naszego dziecka i przygotowuje się do macierzyństwa. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem - zaznaczył.

W oświadczeniu TVP podkreślono, że informacja podana rzez Plotek.pl „jest bezpodstawnym wymysłem, mającym uderzyć w wizerunek Telewizji Polskiej”. Zapowiedziano, że wobec powielających ją mediów spółka i Joanna Kurska wystąpią na drogę sądową.

TVP z kolejną rekompensatą abonamentową

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia ub.r. zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie ub.r. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Pod koniec stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zapisano w niej, że Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Jak informowaliśmy w czwartek, minister finansów w imieniu Skarbu Państwa w przyszłym tygodniu przekaże TVP, Polskiemu Radiu i 17 regionalnym rozgłośniom publicznym obligacje skarbowe w łącznej kwocie 650 mln zł, które potem wykupi. To pierwsza transza tegorocznej rekompensaty.

Dołącz do dyskusji: TVP: Rafała Brzozowskiego na Eurowizję wybrał zespół ekspertów, żona Jacka Kurskiego bez wpływu

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zed
Rafała Brzozowskiego lubię, ale firmuje niestety swoją twarzą pana prezesa cwaniaczka ludzie będą o tym pamiętać
odpowiedź
User
Irek
patologia na mogz tylko TVP
odpowiedź
User
Sebek
nie bedzie finalu pojedzie do domu piosenka dramat
odpowiedź