SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Mandes odchodzi z „Dziennika Gazety Prawnej”

Rafał Mandes, dyrektor digitalu i wideo w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (Grupa Infor PL), po pięciu latach pracy, żegna się z firmą. Zapowiada, że przed nim nowe projekty. 

Rafał Mandes, fot. LinkedInArticle

- Po 5 latach kończy się moja zawodowa droga z Grupą DGP.  W tym czasie udało się dokonać wielu fundamentalnych zmian (nie sposób wymienić wszystkiego co zrobiliśmy). Dziś serwisy są przygotowane na dalszą dynamiczną ekspansję. Z dumą podchodzę do tych 5 lat w Grupie DGP :) - napisał Mandes na LinkedIn. Zapowiedział, że przed nim “nowe ciekawe projekty”, ale nie podał szczegółów. 

Rafał Mandes wcześniej był szefem działu o tematyce biznesowej w portalu Radiozet.pl (Eurozet). Był też związany ze spółką MarketNews24, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji treści wideo. W przeszłości pracował ponadto w Ringier Axel Springer Polska (w latach 2008-2015), gdzie zarządzał m.in. pionem Biznes oraz w Wirtualnej Polsce - był twórcą platform Finanse WP i Biznes.pl.

Grupa Infor PL szykuje zmiany w portalu Dziennik.pl

Jak informowaliśmy tydzień temu Grupa Infor chce stworzyć z Dziennika.pl nowoczesny portal, który będzie konkurował z największymi na tym rynku, jak Onet czy Wirtualna Polska.

- Przewiduję, że realizacja projektu kosztować będzie co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. To będzie wielka inwestycja – powiedział w rozmowie portalem Wirtualnemedia.pl Ryszard Pieńkowski, właściciel Grupy Infor.

W lutym br. z funkcji członka zarządu Infor PL został odwołany Maciej Kossowski. Zarządzanie obszarem online w firmie przejął wtedy Paweł Czuryło.

W 2022 r. przychody grupy kapitałowej Infor PL, wzrosły o 7,5 proc. do 103,5 mln zł, a wynik netto poszedł w górę z 4,55 mln zł straty do 11,07 mln zł zysku. Właściciel wydawnictwa Ryszard Pieńkowski z zysku dostanie 1 mln zł dywidendy.