SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Szlachta nowym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin powołał Rafała Szlachtę na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Szlachta wygrał konkurs na stanowisko prezesa POT.

Rafał Szlachta, fot. Polska Organizacja TurystycznaArticle

Resort rozwoju, pracy i technologii poinformował także, że podczas piątkowego posiedzenia pozytywną opinię o Szlachcie wydała Rada Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak podało ministerstwo, Rafał Szlachta to dyplomata, biznesmen i międzynarodowy działacz na rzecz sportu i turystyki. Od stycznia 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Turystyki w ministerstwach odpowiadających za gospodarkę. Współtworzył instrumenty pomocowe dla branży dotkniętej skutkami COVID-19 m. in. bon turystyczny i tzw. tarczę turystyczną.

Wcześniej Rafał Szlachta był m.in. prezesem Polskiego Związku Muaythai, wiceprezydentem Światowej Federacji Muaythai IFMA oraz sekretarzem generalnym Europejskiej Federacji Muaythai (EMF). Ponadto pracował m.in. przy organizacji Dni Tajlandii na Bulwarach Wiślanych w Warszawie w 2017 roku oraz Dni Tajlandii na Krakowskim Małym Rynku w 2016 roku.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja. Ukończył również Studium Administracji Terytorialnej i Rządowej z zakresu administracji państwowej i terytorialnej, a w ub.r. rozpoczął rozprawę doktorską na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

POT promuje atrakcje turystyczne Polski

Polska Organizacja Turystyczna jest państwową osobą prawną utworzoną w celu wzmocnienia promocji Polski w dziedzinie turystyki w kraju i za granicą. Nadzór nad Polską Organizacją Turystyczną sprawuje minister właściwy do spraw turystyki, którym obecnie jest Minister Rozwoju, Pracy i Technologii.

Do zadań POT należy m. in. promocja Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, organizacja stoisk narodowych na największych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, współpraca z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi.

POT wydaje także materiały poświęcone Polsce w 12 językach, które promują turystykę aktywną, biznesową, uzdrowiskową, prezentują walory turystyczne miast i regionów, w tym zabytki UNESCO, analizuje trendy w światowej turystyce we współpracy z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się tą dziedziną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Szlachta nowym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nepot
Wspaniała kariera w stylu bezprawie i niesprawiedliwość. Szefem wielkiej rządowej agendy zostaje jakiś typ, którego jedyną zasługą jest organizacja zawodów w tajskim oklepie po ryju. Wygrał konkurs.
odpowiedź
User
Manul
Szlachta nie pracuje.
odpowiedź