SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Warecki i Michał Chabas w zarządzie Iberionu

Z początkiem października do zarządu spółki Iberion, wydającej m.in. serwisy Goniec.pl, Swiatgwiazd.pl, Smakosze.pl i Biznesinfo.pl, dołączą Rafał Warecki (wcześniej pracował m.in. w Wirtualnej Polsce i NextWeb Media) oraz Michał Chabas (poprzednio związany m.in. z PMPG Polskie Media).

Od lewej: Rafał Warecki i Michał ChabasArticle

Rafał Warecki jako chief revenue officer będzie odpowiadał w firmie Iberion za strategię biznesową, budowę i rozwój produktu reklamowego oraz efektywność sprzedaży w poszczególnych kanałach. Będzie też nadzorował marketing B2B i B2C.

Poprzednio przez siedem lat Rafał Warecki był związany z holdingiem Wirtualna Polski. Był dyrektorem produktów motoryzacyjnych i technologicznych, od 2018 roku zarządzał też spółką dobreprogramy, a od 2019 roku także Autocentrum oraz obszarem biznesu i finansów.

W 2020 roku zastąpił Tomasza Machałę na stanowisku dyrektora ds. produktu wydawniczego w Wirtualna Polska Media, odpowiadał za strategię i rozwój wszystkich produktów wydawniczych firmy. W ub.r. został prezesem spółek Domodi i Allani, które w br. połączono z Wirtualna Polska Media.

Wcześniej pracował z grupą NextWeb Media, którą Wirtualna Polska przejęła w 2015 roku. - Tworząc niemalże od podstaw produkty wydawnicze w start-upowym NextWeb Media zawsze byłem ciekawy pracy w dużej grupie mediowej. Wirtualna Polska dała mi szansę sprawdzenia się w walce o fotel zasięgowego lidera na różnych szczeblach organizacji. Po latach doświadczeń na tym froncie z przyjemnością wracam do swoich korzeni - mniejszego, dynamicznie rozwijającego się wydawnictwa, aby móc wesprzeć je swoją wiedzą i doświadczeniem oraz jeszcze raz przebyć ścieżkę na fotel lidera, którą dzięki akwizycji do WP kilka lat temu pokonałem skrótem - komentuje Rafał Warecki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei Michał Chabas na stanowisku chief publishing officera będzie odpowiadał w Iberionie za strategię produktową i trafficową dla poszczególnych serwisów, współpracę z partnerami biznesowymi dostarczającymi rozwiązania technologiczne i kontentowe oraz koordynację prac podległych zespołów wydawniczych.

Przez ostatni rok Chabas pracował w PMPG Polskie Media, odpowiadając za przygotowanie i wdrożenie zoperacjonalizowanej strategii transformacji cyfrowej grupy na poziomie poszczególnych serwisów i tytułów wydawniczych. Wcześniej związany był z Wirtualną Polską Media, gdzie zarządzał i odpowiadał produktowo, biznesowo i wydawniczo m.in. za stronę główną WP oraz obszary sportu, o2, informacji i serwisów lokalnych.

- Dołączając do grupy Iberion zamierzam wykorzystać doświadczenia z obu poprzednich wydawnictw, znajdujących się na różnych etapach rozwoju cyfrowego. Głęboko wierzę, że synergia dotychczas zebranego know-how połączona z nowoczesnym podejściem do mediów internetowych jakie reprezentuje Iberion, pozwoli nam osiągnąć ambitne i wyraźnie dostrzegalne przez rynek cele - zapowiada.

W ub.r. Iberion zanotował spadek przychodów o 50 proc. i 3,9 mln zł straty netto, firma tłumaczyła to spadkiem odwiedzalności swoich serwisów wynikającym z „zawirowań w algorytmach”. Natomiast w pierwszych siedmiu miesiącach br. miała 6,6 mln zł wpływów i 1,7 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Rafał Warecki i Michał Chabas w zarządzie Iberionu

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
znaki_zapytania
mocny duet
odpowiedź
User
Tomasz
Powodzenia chłopaki!
odpowiedź
User
Gonzales
Chyba najmocniejszy duet w branży
odpowiedź