SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Wyszyński szefem Kinesso&Matterkind w regionie Europy Centralnej i Wschodniej

Spółka technologiczna holdingu IPG ma nowego szefa regionu CEE (Europy Centralnej i Wschodniej). Rafał Wyszyński będzie odpowiedzialny za zarządzanie Kinesso oraz Matterkind. 

Rafał WyszyńskiArticle

Wyszyński awansował na nowoutworzone stanowisko general managera Kinesso&Matterkind na region CEE. Jest na nim odpowiedzialny za zarządzanie firmą na takich rynkach jak: m.in. Polska, Węgry, Czechy i Rumunia. W regionie będzie raportował do Moniki Bronowskiej, CEO Mediabrands CEE.

Przez ostatni rok Rafał Wyszyński był odpowiedzialny za wprowadzanie Kinesso w Polsce. Poprzednio związany z Netsprint Group, gdzie zarządzał firmą doradczą DataTech Advisory oraz zajmował się przygotowaniem i implementacją strategicznego planu rozwoju platformy DMP Netsprint Audience. Przez 10 lat był również związany z Publicis Media, gdzie m.in. jako managing director kierował kilkudziesięcioosobowym specjalistycznym departamentem zajmującym się danymi, kwestiami technologii, innowacji, analityki i insightów.

Za co odpowiada Kinesso

Kinesso jest spółką technologiczną łączącą kompetencje w obszarach danych (Acxiom), technologii marketingowych oraz mediów.

Firma dostarcza rozwiązań w zakresie data-driven marketingu dla klientów UM, Initiative oraz pozostałych podmiotów należących do holdingu IPG. Oferta Kinesso obejmuje usługi, aplikacje i platformy obsługujące wszystkie etapy komunikacji z konsumentem.

Obecnie firma w całym regionie CEE zatrudnia 112 osób. Do Kinesso należy także Matterkind, specjalizujący się komunikacji w mediach adresowalnych. 

Dwa huby w Warszawie i Budapeszcie

W Warszawie i Budapeszcie znajdują się dwa huby, których zespoły obsługują klientów na rynkach CEE oraz EMEA. W Polsce jest również umiejscowiony hub analityczny, zarządzany przez Marcina Pietrzaka i zatrudniający blisko 40 osób. Zespół pracuje nad globalnymi projektami dla klientów IPG. Wkrótce powstanie kolejny hub, zatrudniający inżynierów, programistów i developerów, którzy będą współtworzyć globalne rozwiązania technologiczne.  Obecnie prowadzona jest rekrutacja do tego zespołu w Polsce.

Wśród globalnych klientów Kinesso są m.in. J&J, Nestle, Orange, Lego, Carlsberg, Auchan, Coca-Cola oraz Volkswagen. 

Dołącz do dyskusji: Rafał Wyszyński szefem Kinesso&Matterkind w regionie Europy Centralnej i Wschodniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl