SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Zakrzewski nowym prezesem Digitree Group

Od początku sierpnia br. prezesem firmy marketingu internetowego będzie Rafał Zakrzewski. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Piekarskiego, który zrezygnował pod koniec kwietnia.

Rafał Zakrzewski, prezes Digitree GroupArticle

Na stanowisko prezesa Digitree Group z początkiem sierpnia br. Rafał Zakrzewski został powołany w zeszły piątek przez radę nadzorczą spółki. W komunikacie prasowym firmy zaznaczono, że już wcześniej Zakrzewski będzie wdrażał się w zagadnienia dotyczące jej działalności i przejmował obowiązki od odchodzącego prezesa Dariusza Piekarskiego.

- Digitree Group operuje w bardzo atrakcyjnym segmencie rynku, a podjęte wcześniej działania, takie jak akwizycje Fast White Cat oraz Sales Intelligence, stworzyły fundamenty dla rozwoju Grupy oraz dalszej integracji usług parasolowych dla e-commerce. Rynek w Polsce rozwija się dynamicznie, uważam jednak, że podobnie jak w przypadku Niemiec czy Wielkiej Brytanii, wzrost penetracji e-commerce doprowadzi do skokowego rozwoju segmentu usług optymalizujących każdy aspekt działania w branży. Ta sytuacja tworzy możliwości dla Digitree Group. Grupa już w tej chwili oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, a w przyszłości ma szansę integrować kolejne elementy mix-u e-commerce dostarczając realną wartość swoim klientom - podkreśla Rafał Zakrzewski.

– Mam nadzieję, że moja osoba i moje doświadczenia będą kolejnym impulsem rozwoju całości Grupy, zarówno na poziomie jej produktów, jak również, z czasem, zasięgu geograficznego ich dystrybucji - dodaje Zakrzewski.

Zakrzewski z doświadczeniem w Procter & Gamble i Glanbia

Digitree Group podkreśla, że Rafał Zakrzewski został wybrany na prezesa firmy ze względu na jego bogate doświadczenie w zarządzaniu w branżach e-commerce i marketingu internetowego.

Poprzednio Rafał Zakrzewski przez pięć lat był związany z irlandzkim koncernem Glanbia. Początkowo był country managerem w Polsce, potem nadzorował działalność firmy w Europie Środkowej, a od 2017 roku zarządzał strategicznym dla koncernu regionem Niemiec, Beneluksu, Austrii i Szwajcarii, gdzie przeprowadził restrukturyzację, odpowiadając za rozwój kompetencji i narzędzi w zakresie e-commerce i e-marketingu.

W latach 2004-2015 pracował w Procter & Gamble. Zajmował tam różne stanowiska menadżerskie (m.in. rozwojem kategorii Oral Care dla obszaru CEEMEA w dziale sprzedaży kanału nowoczesnego, profesjonalnego oraz trade marketingu, pracując przy takich markach jak Oral-B czy head & shoulders, m.in. zarządzał rozwojem kategorii Oral Care w regionie CEEMEA.

Piekarski odszedł z Digitree Group po 9 latach

Dariusz Piekarski z funkcji prezesa Digitree Group zrezygnował 30 kwietnia, pełnił ją od połowy 2016 roku. Z firmą jest związany od 2011 roku, wcześniej pełnił funkcje członka zarządu i dyrektora zarządzającego.

Zaznaczono, że Piekarski chce dalej współpracować z firmą „na innych polach działania”.

W zarządzie Digitree Group są jeszcze Przemysław Marcol (odpowiada za sprawy korporacyjne) i Wiktor Mazur (nadzoruje politykę produktową firmy i integrację wspólnej oferty usług).

W ub.r. Digitree Group zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 17,9 proc. do 56,99 mln zł oraz spadek wyniku netto z 517 tys. zł zysku do 633,7 tys. zł straty netto. Natomiast w pierwszym kwartale br., według wstępnych danych, miała 12,36 mln zł przychodów sprzedażowych, 1,25 mln zł zysku EBITDA i 138,1 tys. zł straty netto, wobec 13,97 mln zł wpływów, 533,5 tys. zł zysku EBITDA i 359,5 tys. zł straty netto rok wcześniej.

W komunikacie giełdowym Digitree Group zwróciła uwagę, że we wrześniu ub.r. jej udział w kapitale spółki zależnej Adepto zmalał do 40 proc. - Dodatkowy wpływ na poziom przychodów w I kwartale 2020 r, miały przychody osiągnięte w styczniu br. (pierwsze większe zlecenia kampanii marketingowych zaczęły pojawiać się w połowie miesiąca stycznia), a także w marcu br., kiedy to poziom osiąganych przychodów zmniejszył się z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń w działaniach marketingowych niektórych firm współpracujących z Grupą Digitree Group - zaznaczono.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Zakrzewski nowym prezesem Digitree Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl