SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Raman Pratasiewicz i jego partnerka w areszcie domowym

Białoruski opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz i jego partnerka Sofia Sapiega zostali przeniesieni do aresztu domowego - informuje BBC.

Rozmowę z Romanem Protasiewiczem przeprowadził Marat Markow (z prawej) Fot. Screenshot Twitter/ Telekanał DeszczArticle

Informację o Pratasiewiczu podano także na kanale Nexta w Telegramie, potwierdziła ją także agencja Interfax.

Pod koniec maja br. Raman Pratasiewicz, współzałożyciel kanału Nexta, został zatrzymany na lotnisku w Mińsku po awaryjnym lądowaniu samolotu Ryanair. W czasie protestów na Białorusi przebywał w Polsce, był jednym z redaktorów opozycyjnego kanału Nexta. Wraz partnerką Sofią Sapiegą trafili do aresztu KGB.

Pratasiewicz przetrzymywany przez władze Białorusi

Pratasiewicz z aresztu udzielił wywiadu białoruskiej telewizji. Więzień mówi w nim m.in. o konfliktach pomiędzy liderką opozycji Swietłaną Cichanouską, a byłym ministrem kultury Pawłem Łatuszką. Zaznacza też, że Polska jest słabszym graczem w sprawach białoruskich niż Litwa, a jedynym naszym aktywem jest właśnie - pozbawiony realnego poparcia - Łatuszka.

W wywiadzie opozycjonista oskarża też o organizowanie protestów na Białorusi wiele przebywających tam osób - które zdaniem komentatorów mogą w wyniku tego trafić do więzień, lub będą zmuszone opuścić kraj. Kilkukrotnie też stwierdza, że białoruska opozycja „jest finansowana przez zachodnie, w tym polskie i litewskie, służby specjalne”. Część pieniędzy miałaby być przekazywana przez podległe tym służbom fundacje, część - bezpośrednio.

Dołącz do dyskusji: Raman Pratasiewicz i jego partnerka w areszcie domowym

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Powinni wyjść na wolność razem z Poczobutem.
odpowiedź