SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ramon Laguarta nowym dyrektorem generalnym PepsiCo, Indra K. Nooyi odchodzi

Rada dyrektorów koncernu PepsiCo (właściciel takich marek, jak Pepsi, Gatorade, Lay's) powołała Ramona Laguarta na nowego dyrektora generalnego firmy. Pełniąca tę funkcję Indra K. Nooyi po 24 latach pracy odchodzi z koncernu.

Facebook chce dostępu do danych bankowych swoich klientówArticle

Indra K. Nooyi będzie pracować w PepsiCo do 3 października br., ustępując po 24 latach pracy w koncernie, w tym po 12 latach na stanowisku dyrektor generalnej. Funkcję prezesa sprawować będzie do początku 2019 roku, co ma zagwarantować płynne objęcie sterów firmy przez nowego szefa. Ramon Laguarta zostanie ponadto członkiem rady dyrektorów, ze skutkiem na 3 października 2018 r.

- Kierowanie PepsiCo to z pewnością największy zaszczyt, jaki mi przypadł w udziale w całym moim życiu. Jestem niezmiernie dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy w minionych 12 latach, wzmocnić pozycję PepsiCo nie tylko wśród akcjonariuszy, ale wśród wszystkich interesariuszy w społecznościach w których działamy - powiedziała Indra Nooyi. - Dorastając w Indiach nigdy nie myślałam, że kiedyś będę miała okazję stać u steru tak niezwykłej spółki. Kierując się naszą filozofią „Działanie ze świadomością celu” (Performance with Purpose), czyli dostarczając zrównoważone wyniki poprzez tworzenie bardziej odżywczych produktów, ograniczając nasz wpływ na środowisko i wspierając społeczności, w których działamy – byliśmy w stanie uzyskać bardziej znaczący wpływ na życie ludzi, niż kiedykolwiek wydawało mi się to możliwe. Dziś PepsiCo zajmuje niezwykle silną pozycję, zapewniającą dalszy trwały rozwój. Najlepsze dni koncernu dopiero nadchodzą - dodała.

Ramon Laguarta zostanie szóstym dyrektorem generalnym w 53-letniej historii PepsiCo. W okresie 22 lat pracy w PepsiCo Laguarta zajmował liczne stanowiska wykonawcze i zarządu ogólnego. Od września ub.r.  pełnił funkcję prezesa PepsiCo, odpowiedzialnego za działalność na rynkach światowych, strategię korporacyjną, działania w sferze publicznej, a także relacje z jednostkami rządowymi. W przeszłości Laguarta był dyrektorem generalnym regionu Europy i Afryki Subsaharyjskiej, jednego z najbardziej złożonych obszarów działań PepsiCo, obejmujących teren trzech kontynentów, na który składają się rynki rozwinięte, rozwijające się i wschodzące. Wcześniej Laguarta pełnił funkcję prezesa PepsiCo dla regionu Europy Wschodniej, wykonując liczne zadania na stanowiskach sprzedażowych, marketingowych i handlowych na terenie całej Europy.

Przed podjęciem pracy w PepsiCo Laguarta pracował dla Chupa Chups, producenta słodyczy z siedzibą w Hiszpanii, gdzie pełnił wiele różnych ról na poziomie międzynarodowym, zarówno w Europie, jak i USA. Laguarta uzyskał tytuł MBA w Szkole Biznesu ESADE w Hiszpanii, a także tytuł magistra w obszarze zarządzania na rynkach międzynarodowych (M&M) na uczelni Thunderbird School of Global Management w USA.

Odejście Indry K. Nooyi nie wiąże się ze zmianami w składzie wyższego kierownictwa PepsiCo. Wśród bezpośrednich podwładnych Ramona Laguarty znajdą się: Hugh F. Johnston - wiceprezes i dyrektor finansowy, Dr Mehmood Khan - wiceprezes i dyrektor ds. badań i rozwoju, Albert P. Carey - dyrektor generalny PepsiCo Ameryka Północna, Vivek Sankaran - prezes i dyrektor operacyjny Frito-Lay Ameryka Północna, Kirk Tanner - prezes i dyrektor operacyjny Napoje Ameryka Północna, Laxman Narasimhan - dyrektor generalny Ameryka Łacińska, Europa, Afryka Subsaharyjska, Silviu Popovici - prezes Europa, Afryka Subsaharyjska, Mike Spanos - dyrektor generalny, Azja, Bliski Wschód i Afryka Północna, Dave Yawman - wiceprezes ds. relacji z rządem, główny prawnik i sekretarz korporacyjny, Jon Banner - wiceprezes ds. komunikacji globalnej, a także prezes Fundacji PepsiCo oraz Ruth Fattori - wiceprezes i dyrektor generalna ds. zasobów ludzkich.

W dalszym ciągu podwładnymi Laguarty pozostaną Jim Andrew - wiceprezes ds. strategii i zmian, Grace Puma - wiceprezes ds. operacji globalnych, a także Eugene Willemsen - wiceprezes ds. kategorii globalnych i zarządzania siecią franczyzową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ramon Laguarta nowym dyrektorem generalnym PepsiCo, Indra K. Nooyi odchodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl