SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ranking internetu mobilnego w Polsce w listopadzie

Serwis RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w listopadzie 2022. Po raz pierwszy w zestawieniu ujęto wyniki operatorów w technologii 5G – Plus był najszybszy, jeśli chodzi o średnią prędkość pobierania danych, a Orange – średnią prędkość wysyłania.

Fot. PixabayArticle

W listopadzie ranking został utworzony na bazie 287638 pomiarów. Jak podkreśla RFBenchmark.pl, to bardzo duży wzrost w odniesieniu do poprzednich miesięcy (dla porównania – w październiku zgromadzono 151 929 pomiarów). Po raz ostatni liczbę 200 tys. wykonanych testów zanotowano w maju 2022 roku (218 944 pomiarów).

Pomiary zostały wykonane przez społeczność użytkowników aplikacji RFBENCHMARK, którzy najczęściej korzystali z  LTE (91,85 proc.). 3,02 proc. badań wykonano w zasiegu sieci 5G, a 5,23 proc. użyło w tym celu WCDMA.

Stan internetu mobilnego 5G w Polsce w listopadzie 2022

Użytkownicy RFBenchmark.pl przeprowadzili w sumie 8679 pomiarów z wykorzystaniem technologii 5G. Pod względem średniej szybkości pobierania danych 5G najlepszy okazał się Plus (138,1 Mb/s). Operator ma bardzo wyraźną przewagę nad pozostałymi rywalami. Na drugim miejscu znalazło się Orange (52,2 Mb/s), na ostatnim stopniu podium uplasował się Play (49,8 Mb/s), a klasyfikację zamknął T-Mobile (47,2 Mb/s).

Nieco inaczej ułożyła się tabela dotycząca średniej szybkości wysyłania danych. Tutaj najlepszym operatorem okazało się Orange (34,2 Mb/s). Tuż za Pomarańczowym operatorem możemy obserwować T-Mobile (31,2 Mb/s), a na trzecim miejscu znalazł się Play (28,0 Mb/s). Zwycięzca kategorii pobierania danych 5G, Plus, zajął czwarte miejsce (26,8 Mb/s).

Jeżeli chodzi o ping to tutaj triumfował Play (25,7 ms) przed Orange (27,3 ms), a także przed T-Mobile (31,7 ms) i Plusem (35,4 ms), który zamknął zestawienie w tej kategorii.

Internet mobilny w Polsce (LTE) – listopad 2022

W dalszym ciągu nie ma mocnych na T-Mobile, jeżeli przyjrzymy się kategorii średniej szybkości pobierania danych LTE (41,8 Mb/s). Kolejni operatorzy stoczyli ze sobą dość intensywną rywalizację.

Bez zmian także w przypadku średniej szybkości wysyłania danych. Na pozycji lidera Play, dzięki wynikowi 21,7 Mb/s.

Play w zeszłym miesiącu wyprzedził Orange pod względem najniższej średniej wartości ping, a w listopadzie obronił żółtą koszulkę lidera. Wszystko dzięki rezultatowi 28,7 ms.

W Europie najszybszy internet mobilny jest w Austrii, Danii i Holandii – wynika z danych RFBenchmark.pl.

W III kwartale br. najszybszy internet mobilny w Polsce oferował Orange, a liderem wśród dostawców internetu stacjonarnego była sieć UPC - wynika z danych firmy Ookla, opartych o testy w usłudze Speedtest.net.

Dołącz do dyskusji: Ranking internetu mobilnego w Polsce w listopadzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl