SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką wśród polskich internautów (dane za kwiecień 2018)

Na czele popularności przeglądarek używanych przez polskich internautów znalazła się Google Chrome, która wyprzedza Firefoxa i Operę - pokazują dane Gemius/PBI za kwiecień 2018 roku.

Article

W kwietniu tego roku użytkownicy korzystający z przeglądarki Google’a, wygenerowali połowę wszystkich odsłon na komputerach osobistych i laptopach. Za pomocą Firefoxa wykonano 32 proc. odsłon. Podium zamyka Opera, która ma 7 proc. udziału w liczbie wygenerowanych odsłon.

Oprócz Polski, Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką w Turcji, Mołdawii, Bośni i Hercegowinie, Rumunii i Serbii. Największy udział przeglądarka Google’a odnotowała w Turcji – 83 proc. odsłon w sieci wykonano za jej pomocą. Drugie miejsce zajęła Mołdawia z udziałem 76 proc., a trzecie – Bośnia i Hercegowina (75 proc.). Kolejne miejsca przypadły Rumunii (69 proc.) oraz Serbii (67 proc.). Najmniejszą popularnością przeglądarka Chrome cieszyła się w Luksemburgu (27 proc.), gdzie przoduje Firefox (28 proc. wygenerowanych odsłon).


Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów z największym udziałem odsłon wygenerowanych przez Firefoxa. Wyprzedzamy Luksemburg (28 proc.), gdzie w kwietniu 2018 roku Firefox był najpopularniejszą przeglądarką. Tuż za nim znalazły się Węgry (27 proc.), a dwa ostatnie miejsca w rankingu należały do Słowenii i Bułgarii (kolejno 24 proc. i 23 proc.). Najmniejszą liczbę odsłon wykonanych za pomocą przeglądarki Firefox odnotowano w Turcji (4 proc.).


Jeśli chodzi o popularność przeglądarki Opera, to Polska zajmuje czwarte miejsce w rankingu krajów z największym udziałem odsłon wygenerowanych przez tę przeglądarkę. Największą popularnością cieszy się zaś na Białorusi (25 proc.). Drugie miejsce zajęła Ukraina z wynikiem 15 proc. W pozostałych przebadanych krajach, udział Opery nie przekracza 10 proc. W Rosji to 8 proc., a w Serbii 6 proc. W Luksemburgu natomiast jej udział był mniejszy niż 1 proc.
 

Gemius sprawdza popularność przeglądarek Chrome, Firefox i Opery w 13 krajach, tj.: w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, Węgrzech, w Słowenii, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Serbii, Bułgarii, Turcji i Luksemburgu. Przeanalizowano liczbę odsłon, którą za pomocą tych przeglądarek wykonali internauci korzystający z komputerów osobistych i laptopów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką wśród polskich internautów (dane za kwiecień 2018)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl