SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką wśród polskich internautów (dane za kwiecień 2018)

Na czele popularności przeglądarek używanych przez polskich internautów znalazła się Google Chrome, która wyprzedza Firefoxa i Operę - pokazują dane Gemius/PBI za kwiecień 2018 roku.

Article

W kwietniu tego roku użytkownicy korzystający z przeglądarki Google’a, wygenerowali połowę wszystkich odsłon na komputerach osobistych i laptopach. Za pomocą Firefoxa wykonano 32 proc. odsłon. Podium zamyka Opera, która ma 7 proc. udziału w liczbie wygenerowanych odsłon.

Oprócz Polski, Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką w Turcji, Mołdawii, Bośni i Hercegowinie, Rumunii i Serbii. Największy udział przeglądarka Google’a odnotowała w Turcji – 83 proc. odsłon w sieci wykonano za jej pomocą. Drugie miejsce zajęła Mołdawia z udziałem 76 proc., a trzecie – Bośnia i Hercegowina (75 proc.). Kolejne miejsca przypadły Rumunii (69 proc.) oraz Serbii (67 proc.). Najmniejszą popularnością przeglądarka Chrome cieszyła się w Luksemburgu (27 proc.), gdzie przoduje Firefox (28 proc. wygenerowanych odsłon).


Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów z największym udziałem odsłon wygenerowanych przez Firefoxa. Wyprzedzamy Luksemburg (28 proc.), gdzie w kwietniu 2018 roku Firefox był najpopularniejszą przeglądarką. Tuż za nim znalazły się Węgry (27 proc.), a dwa ostatnie miejsca w rankingu należały do Słowenii i Bułgarii (kolejno 24 proc. i 23 proc.). Najmniejszą liczbę odsłon wykonanych za pomocą przeglądarki Firefox odnotowano w Turcji (4 proc.).


Jeśli chodzi o popularność przeglądarki Opera, to Polska zajmuje czwarte miejsce w rankingu krajów z największym udziałem odsłon wygenerowanych przez tę przeglądarkę. Największą popularnością cieszy się zaś na Białorusi (25 proc.). Drugie miejsce zajęła Ukraina z wynikiem 15 proc. W pozostałych przebadanych krajach, udział Opery nie przekracza 10 proc. W Rosji to 8 proc., a w Serbii 6 proc. W Luksemburgu natomiast jej udział był mniejszy niż 1 proc.
 

Gemius sprawdza popularność przeglądarek Chrome, Firefox i Opery w 13 krajach, tj.: w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, Węgrzech, w Słowenii, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Serbii, Bułgarii, Turcji i Luksemburgu. Przeanalizowano liczbę odsłon, którą za pomocą tych przeglądarek wykonali internauci korzystający z komputerów osobistych i laptopów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką wśród polskich internautów (dane za kwiecień 2018)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl