SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska traci w globalnym rankingu prędkości internetu ze średnią 46,7 Mb/s w sieciach stacjonarnych i 25,3 Mb/s w mobile

Polska jest na 54. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 35. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z lipcowego zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla. To oznacza spadek o 2 miejsca w rankingu stacjonarnym i o 3 pozycje w segmencie internetu mobilnego.

Article

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą lipca br.

Według raportu globalna średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła 46,41 Mb/s w wypadku pobierania oraz 22,48 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają obecnie mieszkańcy Singapuru (181,47 Mb/s), na kolejnych miejscach znalazły się Hongkong (145,65 Mb/s) oraz Islandia (143,62 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 35. pozycji. W naszym kraju w lipcu br. średnia prędkość łączy wyniosła 46,73 Mb/s, ten wynik pogorszył miejsce Polski o 2 oczka w porównaniu z poprzednim rankingiem.

W wypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych, średnia światowa osiągnęła poziom 22,81 Mb/s (download) oraz 9,13 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat – 62,63 Mb/s należał do Kataru, na podium znalazły się także Norwegia (57,31 Mb/s) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (55,17 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska spadła o 3 pozycje w porównaniu z poprzednim pomiarem notując średnią prędkość połączeń na poziomie 25,31 Mb/s, co dało naszemu krajowi 54. miejsce w światowym zestawieniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska traci w globalnym rankingu prędkości internetu ze średnią 46,7 Mb/s w sieciach stacjonarnych i 25,3 Mb/s w mobile

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl