SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile liderem wrześniowego rankingu internetu mobilnego w Polsce

Serwis efbenchmark.eu przygotował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Sieć T-Mobile została liderem średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości pingu. Orange zwyciężył w kategorii prędkości przesyłania danych.

fot. Shutterstock.comArticle

Badania zostały przeprowadzone za pomocą pomiarów pochodzących z aplikacji RFBENCHMARK na podstawie 288108 pomiarów. Jak zaznaczają producenci oprogramowania, we wrześniu doszło do przełamaniu trendu i znacznego wzrostu ilości wykonanych pomiarów testowych. Co za tym idzie, analitycy mieli do wykorzystania o blisko 80 tys. danych statystycznych więcej niż w sierpniu.

Większość pomiarów uzyskano przy wykorzystaniu technologii LTE (94,87%), pozostałe zostały wykonane w WCDMA (5,23%). Użytkownicy aplikacji, którzy wzięli udział we wrześniowych badaniach, korzystali z zasięgu czterech operatorów — Play, Orange,  T-Mobile oraz Plus.

Pomiar LTE

Pomiar 3G

Średnia szybkość pobierania danych

Jak wynika z przeprowadzonych badań, po raz kolejny pierwsze miejsce klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych zajęła sieć T-Mobile, osiągając rezultat 45,9 MB/s i poprawiając równocześnie sierpniowy wynik o 0,5 Mb/s. Na drugim miejscu uplasowała się sieć Orange, również notując lepsze wyniki niż miesiąc wcześniej. Operator ten osiągnął 42 Mb/s. Spadek wyników zanotował natomiast Play (z 37,8 Mb/s w sierpniu do 35,8 Mb/s we wrześniu). Gorsze niż w ubiegłym miesiącu prezentuje się również sieci Plus — z 30 Mb/s do 29,2 Mb/s.

Średnia prędkość wysyłania pobierania danych

Liderem klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych po kilkumiesięcznej przerwie została ponownie sieć Orange.

Pozwolił na to wynik 18,7 Mb/s. Po raz ostatni na pierwszym miejscu w tej kategorii Orange był w lutym 2021. Warto zauważyć, że w międzyczasie zdarzyło się, że zajęli nawet ostatnie miejsce w tym zestawieniu — czytamy w raporcie.

Na drugim miejscu tej kategorii uplasował się operator Play, osiągając wynik 18,3 Mb/s, natomiast na niższych szczeblach tabeli znaleźli się T-Mobile (17,9 Mb/s) oraz Plus (16,6 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Po raz kolejny w kategorii najniższej wartości pingu liderem została sieć T-Mobile, uzyskując wynik 30,1 ms. Niewiele gorzej wypadła sieć Orange przy wartości 30,5 ms wartości pingu. Trzecie miejsce zajął operator Play z wynikiem 33,3 ms, a czwarte Plus osiągając wartość 39,5 ms.

Ponad 330 tys. przeniesionych numerów

Jak przekazał w nowym raporcie prezes UKE, w trzecim kwartale tego roku w sieciach mobilnych przeniesiono ponad 330 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych ponad 66 tys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile liderem wrześniowego rankingu internetu mobilnego w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maniakas
Korzystam już jakiś czas z T-Mobile w Warszawie i jestem bardzo zadowolona z internetu :)
odpowiedź