SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aldi z nową kampanią i sloganem „Raz Aldi, Zawsze Aldi”, Sonia Bohosiewicz ambasadorką

Sieć dyskontów Aldi wprowadza nową komunikację startując z ogólnopolską kampanią reklamową pod hasłem „Raz Aldi, Zawsze Aldi”, będącym także nowym sloganem marki. Firma skupia się na markach własnych. Bohaterką reklam została aktorka Sonia Bohosiewicz. Za akcję odpowiadają firmy marketingowe: Scholz&Friends, U2 Media, Booost i The Digitals.   

Article

Proces wdrożenia nowej strategii Aldi poprzedzono cyklem modernizacji wszystkich sklepów w całej Polsce. Aktualnie sieć wkracza w kolejny etap działalności, podkreślając swoją tożsamość sprzedażową i marketingową, a przede wszystkim zmieniając komunikację kierowaną do klientów.

Pierwszym etapem kampanii marketingowej są działania wizerunkowe skupione wokół hasła „Raz Aldi, Zawsze Aldi”. Slogan nawiązuje do jednej z cech tożsamości marki, definiującej Aldi jako „sklep ulubionych produktów”. Hasło zastąpi dotychczasowe „Wysoka jakość w dobrej cenie”, które ponad 10 lat przyświecało sieci w jej działaniach.

- Wprowadzenie kampanii zostało poprzedzone gruntowną analizą rynku polskiego oraz rynków zagranicznych, na których działa Aldi. Przeprowadzone przez nas badania jakościowe i ilościowe, a także pogłębione wywiady z konsumentami, badania fokusowe czy etnograficzne pozwoliły nam określić nisze rynkowe i zdefiniować mocne strony Aldi, będące filarem nowej komunikacji marketingowej - komentuje Oktawian Torchała, dyrektor generalny Aldi w Polsce.

Wyniki tych badań pozwoliły sieci na postawienie tezy, że oprócz komfortu zakupów i atrakcyjnych cen, jednym z istotniejszych czynników wyróżniających markę na tle konkurencji są produkty marek własnych, które mają swoich fanów wśród klientów. Aldi jest sklepem ulubionych produktów – sygnowanych marką własną, a więc takich, których nie ma w innych sklepach.

- Często to właśnie ulubiony produkt decyduje o wyborze sklepu na codzienne zakupy. Ulubiona kawa, ukochany serek dziecka czy najlepsze przekąski na wspólny wieczór z przyjaciółmi. To właśnie te unikatowe artykuły najwyższej jakości i w atrakcyjnej cenie są naszą siłą i po nie klienci chętnie wracają - komentuje Agnieszka Barańska, dyrektor marketingu i komunikacji Aldi w Polsce.

Produktami, od których Aldi zaczyna kampanię wizerunkową, są kiełbaski norymberskie HoWe, jaja z wolnego wybiegu Hofland, kawa Mild Markus, czekolada alpejska śmietankowa Château, pieczywo ALDI - brioszka, owoce - jabłka, masło extra Milsani oraz ser Le COQ de France - camembert.

Kampania, która składać się będzie z kilku etapów, obejmuje billboardy, spoty radiowe, reklamy prasowe i internetowe. Wzmocnieniem komunikacji jest także zaproszenie do współpracy aktorki Soni Bohosiewicz.  Dokładną rolę aktorki w kampanii Aldi ujawni w kolejnych odsłonach komunikacji.

W kwietniu tego roku Aldi wystartowało także z akcją Okazyjnych Piątko-Sobót, jako odpowiedzią na niedziele niehandlowe. Dzięki akcji klienci mogą skorzystać z licznych promocji w obrębie asortymentu spożywczego. Promocje obowiązują w każdy piątek, sobotę i niedzielę handlową, a ich celem jest wzmocnienie atrakcyjności weekendowej oferty. Od 19 sierpnia klienci ALDI mogą śledzić sieć także na oficjalnym profilu facebookowym, być na bieżąco z ofertą, dzielić się swoimi opiniami i uzyskiwać szybki dostęp do interesujących ich informacji.

Za opracowanie i wdrożenie koncepcji oraz kreacji odpowiada agencja Scholz&Friends, zakupem mediów zajął się dom mediowy U2 Media (radio, prasa, outdoor) i agencjaBooost (internet). Wszystkie działania online’owe oraz prowadzenie profilu Aldi w social mediach powierzono agencji The Digitals.  

Dołącz do dyskusji: Aldi z nową kampanią i sloganem „Raz Aldi, Zawsze Aldi”, Sonia Bohosiewicz ambasadorką

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl