SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transmisję meczu pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną na antenie Eleven Sports 1 i Canal+ w zeszłą niedzielę oglądało 1,04 mln widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Eleven Sports 1 transmitując mecz odnotował najwyższą oglądalność w historii nadawania.

Robert Lewandowski podczas El Clásico w dniu 16.10.2022 r., fot. screen/Eleven Sports NetworkRobert Lewandowski podczas El Clásico w dniu 16.10.2022 r., fot. screen/Eleven Sports Network

Hitowy mecz Real Madryt-FC Barcelona odbył się w niedzielę, 16 października 2022 roku o godz. 16.20. W barwach FC Barcelony zagrał Robert Lewandowski, który związany jest z klubem od lipca br. Polski zawodnik przez poprzednie osiem lat był zawodnikiem Bayern Monachium.

1,04 mln widzów El Clásico w telewizji

W naszym kraju sportowe wydarzenie tradycyjnie transmitowały dwa kanały: Eleven Sports 1 i Canal+. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement - do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl - tzw. El Clásico na obu antenach obejrzało średnio 1,04 mln widzów. Przełożyło się to na 10,30 proc. udziału w rynku telewizyjnym w 4+, 14,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 12,58 proc. w grupie 16-59.

W Eleven Sports 1 mecz miał 703 tys. widzów (przynajmniej przez 1 minutę było to 1,05 mln oglądających), a w Canal+ było to 333 tys. oglądających (1-minutowy zasięg na ten antenie wyniósł 609 tys. widzów).

Historyczny rekord oglądalności Eleven Sports

Z danych NAM wynika, że niedzielne El Clásico miało najwyższą widownię oraz najwyższy 1-minutowy zasięg spośród wszystkich pojedynczych audycji pokazanych w historii nadawania w kanałach Eleven Sports.

Drugie miejsce pod względem najwyższego AMR w historii Eleven Sports zajęła 2-minutowa relacja studia sportowego pomiędzy pierwszą a drugą połową niedzielnego meczu. Audycja miała średnio 579 tys. widzów (5,69 proc. udziału w 4+).

Cztery miejsca w rankingu top 7 (pod względem najwyższego AMR w 4+) to mecze FC Barcelony z udziałem Roberta Lewandowskiego i studia sportowe nadawane wokół tych spotkań. Dwie lokaty należały do meczów Bayern Monachium (w którym jednym z zawodników był Robert Lewandowski), a jedną pozycję zajął pojedynek ligi włoskiej.

Niedzielne El Clásico zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt 3:1, gole dla zwycęzców zdobyli Karim Benzema, Federico Valverde i Rodrygo, a autorem jedynej bramki dla FC Barcelony był Ferran Torres (po asyście Roberta Lewandowskiego).

Kolejny ligowy mecz FC Barcelony i Realu Madryt zaplanowany jest na wiosnę 2023 roku.

Dane pochodzą obejmują wyłącznie oglądalność telewizyjną (bez streamingu w serwisach online).

Dołącz do dyskusji: Mecz Real-Barcelona z Lewandowskim miał rekordową oglądalność w Eleven Sports i Canal+