SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reas widzi koniec kryzysu na rynku mieszkaniowym

Rosnąca sprzedaż, wyraźnie większa liczba mieszkań wprowadzanych na rynek, stabilizujące się ceny pozwalają przypuszczać, że mamy do czynienia ze zmianą trendu i początkiem dobrej koniunktury, wynika z raportu pt. "Rynek mieszkaniowy w Polsce", sporządzonego przez firmę doradzającą deweloperom i inwestorom działającym na rynku mieszkaniowym Reas.

"Najważniejsze rynki mieszkaniowe w Polsce powoli wychodzą z kryzysu" - oceniają analitycy Reas.

Wskazują oni przede wszystkim na zachowanie deweloperów wobec inwestycji na największym rynku w Polsce - w Warszawie. O ile w trzech pierwszych kwartałach 2009 wprowadzono na rynek 2,5 tys. mieszkań, tak w samym IV kw. 2009 było to ponad 3 tys.

"Ta poprawa sytuacji jest wynikiem kilku czynników: znacznego zwiększenia przez banki liczby udzielonych kredytów hipotecznych, redukcji cen, sprzyjającej poprawie relacji popytu do podaży, a także wyraźnemu zmniejszeniu się wielkości oferty, jak i dostosowaniu jej do charakterystyki zmienionego popytu" - czytamy w raporcie.

W ocenie analityków Reas, na początku 2010 roku uczestnicy patrzą na perspektywy rozwoju polskiego rynku mieszkaniowego z ostrożnym optymizmem. Banki zapowiadają dalszy wzrost akcji kredytowej dla klientów indywidualnych i powrót do ostrożnego finansowania deweloperów. Deweloperzy z kolei mają dość duże rezerwy projektów z pozwoleniami na budowę i są w stanie płynnie wprowadzać je do realizacji.

  • Więcej informacji:
  • Reas

Dołącz do dyskusji: Reas widzi koniec kryzysu na rynku mieszkaniowym

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
http://www.aquaeuro.ie/about_eu.asp
Effective supplement are fresh new. Seafood are at risk of oxidation, if seafood were not dealt with effectively they begin rotting leading to rancid oil. Use of this rancid oil prospects to fishy burps as well as a lengthy long lasting metallic immediately after style.
odpowiedź
User
http://tomantosfilms.com/forums/users/carpinteyrobka/
It looks like the Advent Vega tablet, even though a really economical option for many shoppers, is not going to be the iPad killer that some hope. At its price tag point, even so, it truly is a very good (not good) tablet. Tips on how you can Monitor Mobile Telephone Text
odpowiedź