SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stacje Red Carpet TV i RedTop TV rozpoczęły nadawanie w USA i Kanadzie

Spółka Red Carpet Media w zeszłym tygodniu rozpoczęła nadawanie kanałów Red Carpet TV i RedTop TV w USA i Kanadzie. Stacje są dostępne platformach Fast, Free Movies Plus oraz Stremium.

Article

Red Carpet TV i RedTop TV w Fast, Free Movies Plus oraz Stremium (należącymi do „Wurl” LLC) oficjalnie zadebiutowały w czwartek, 16 marca 2023 roku (stacje testowo dostępne były już wcześniej). Kanały w obu krajach są nadawane w języku polskim i adresowane do polskojęzycznej społeczności w USA i Kanadzie, która jest szacowana na około 14 mln osób.

- Co prawda w obecnej wersji nasze kanały adresowane są głównie do odbiorców polskojęzycznych, ale w najbliższej przyszłości zaoferujemy je w wersji anglojęzycznej. Ten kierunek rozwoju telewizji linearnej uważamy za bardzo przyszłościowy i będziemy nim podążać - informuje portal Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, członek rady nadzorczej Red Carpet Media Group.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Kanały telewizyjne Red Carpet TV i RedTop TV są pierwszymi polskojęzycznymi kanałami na rynku północnoamerykańskim, które emitują targetowane reklamy w ramach technologii Addressable TV.

- Zdecydowaliśmy się na przygotowanie specjalnych wersji naszych kanałów telewizyjnych i wprowadzeniu ich na północnoamerykańskie platformy streamingowe Fast z kilku powodów. Między innymi rynek północnoamerykański a w szczególności w USA, najbardziej rozwinięty rynek telewizyjny na świecie, wyznaczający światowe trendy, jest w trakcie rewolucyjnych zmian w wyniku których abonenci masowo porzucają abonamenty płatnej telewizji  i rejestrują się na płatnych filmowo-serialowych  serwisach streamingowych, zaś ofertę linearnych kanałów telewizyjnych znajdują na bezpłatnych platformach Fast - komentuje Leszek Kułak.

Red Carpet Media przewiduje pojawienie się pierwszych przychodów reklamowych z kolejnych kanałów dystrybucji na rynku północnoamerykańskim w drugim kwartale br.

Spółka w 2022 roku osiągnęła przychody z działalności w wysokości 9,13 mln zł. Jak informuje nadawca, dystrybucja Red Carpet TV i RedTop TV w USA i Kanadzie „powinna przyczynić się do znaczącego wzrostu przychodów spółki w przyszłych okresach sprawozdawczych”.

Red Carpet TV to polski kanał telewizyjny poświęcony show-biznesowi oraz śledzący na bieżąco ofertę kulturalną dedykowaną masowemu odbiorcy. Z kolei w ramówce RedTop TV obecne są filmy i seriale fabularne. Średni udział Red Carpet TV w Polsce w pierwszym półroczu 2022 roku wyniósł 0,03 proc., a Red Top TV - około 0,005 proc.

Dołącz do dyskusji: Stacje Red Carpet TV i RedTop TV rozpoczęły nadawanie w USA i Kanadzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl