SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktor naczelny „Faktów i Mitów” aresztowany, zarzuty podżegania do zabójstwa

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi oskarżyła redaktora naczelnego tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) m.in. o wielokrotne nakłanianie dwóch osób do dokonania zabójstwa jego żony. Roman K. został aresztowany na trzy miesiące. - Postępowanie nie dotyczy działalności dziennikarskiej podejrzanego, ani nie ma związku z działalnością redakcji „Faktów i Mitów” - wyjaśnia prokurator Marek Kujawski.

fot. Shutterstock.comArticle

W poniedziałek przed południem do łódzkiej redakcji tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi przeszukiwali biuro, zabezpieczając dokumenty i kopie dysków. Zatrzymany został redaktor naczelny pisma Roman K., były poseł Twojego Ruchu.

Wczoraj łódzka prokuratura ujawniła, że śledztwo w sprawie K. prowadzi od 2013 roku wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Dowody, które zebrano w śledztwie pozwalają na postawienie Romanowi K. zarzutów popełnienia kilku przestępstw.

Prokuratura oskarżyła byłego posła o wielokrotne podżeganie, w kraju i za granicą, dwóch osób do dokonania zabójstwa jego żony. Zdaniem prokuratury, Roman K. oferował za to znaczną kwotę pieniędzy, a także wskazywał osobom podżeganym oczekiwany przez niego sposób popełnienia zabójstwa mający na celu upozorowanie śmierci z przyczyn naturalnych lub w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Redaktorowi naczelnemu „Faktów i Mitów” przedstawiono również zarzut nielegalnego posiadania broni palnej, a także zarzut działania na szkodę interesów majątkowych spółki i przywłaszczenia pieniędzy spółki.

Ponadto Roman K. jest podejrzany o wyłudzenie na szkodę dwóch zakładów ubezpieczeń pieniędzy z tytułu nienależnych świadczeń odszkodowawczych wypłaconych w związku z upozorowaniem kradzieży dwóch samochodów.

Zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Łodzi Marek Kujawski informuje, że podczas przeszukania w redakcji tygodnika „Fakty i Mity” zabezpieczono dokumentację finansową spółki Błaja News, wydającej pismo oraz „inne dowody mające znaczenie dla prowadzonego śledztwa, bezpośrednio związanych z przestępstwami zarzucanymi Romanowi K.”.

- Postępowanie nie dotyczy działalności dziennikarskiej podejrzanego, ani nie ma związku z działalnością redakcji gazety „Fakty i Mity” - podkreśla prokurator Kujawski.

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi uwzględnił wniosek prokuratury o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego K. na okres trzech miesięcy.

Roman K. nie jest jedynym podejrzanym w prowadzonym przez łódzką prokuraturę apelacyjną postępowaniu - łącznie zarzuty postawiono 10 podejrzanym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelny „Faktów i Mitów” aresztowany, zarzuty podżegania do zabójstwa

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twój nick
Pod pretekstem sprawy kryminalnej przeszukano redakcję. Sprytne.
odpowiedź
User
Tomik
Czytałem "FiM" kilka lat i od kilku lat nie czytam. Lubiłem czytać serwisy tematyczne religijno - naukowe, ale z biegiem lat tygodnik drożał, a tematy w nim poruszane co pewien czas powtarzały się.
odpowiedź
User
Mój nick
Al Capone też aresztowali nie za to, co robił, ale za to czego nie zrobił :/
odpowiedź