SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redaktor naczelny „Harper’s Magazine” zwolniony z pracy po trzech miesiącach

Christopher Cox, nowy redaktor naczelny miesięcznika „Harper’s Magazine”, po trzech miesiącach został zwolniony ze stanowiska przez Johna R. MacArthura, wydawcę tytułu. Nieoficjalnie przyczyną wymówienia był spór o okładkę najnowszego wydania pisma.

Christopher Cox Article

Christopher Cox został redaktorem naczelnym „Harper’s Magazine” w listopadzie ub.r. zastępując na tym stanowisku Ellen Rosenbush, która awansowała na dyrektora wydawniczego tytułu.

W ciągu swojej krótkiej obecności na fotelu naczelnego Cox zdążył przygotować jedynie 3 numery magazynu, po czym dowiedział się od wydawcy, Johna R. MacArthura, że traci stanowisko. W komentarzu dla serwisu Gawker zwolniony naczelny stwierdził, że powodem jego odejścia są różnice dotyczące kwestii wydawniczych pomiędzy nim a MacArthurem.

Według nieoficjalnych informacji bezpośrednim powodem zwolnienia Coxa było styczniowe zebranie zespołu, podczas którego powstał spór o formę okładki nowego numeru - redaktor naczelny poparł zespół, który chciał wprowadzić nowy projekt okładki, natomiast MacArthur obstawał przy zachowaniu poprzedniej koncepcji.

Niedługo po zakończeniu zebrania Cox dowiedział się od swojego szefa, że zostanie zwolniony. W anonimowych rozmowach pracownicy redakcji nie ukrywali swojego zaskoczenia tą decyzją i nie zgadzali się z nią podkreślając, że pomysły Coxa na zmianę linii wydawniczej miesięcznika i dobór treści mogły wyrwać „Harper’s Magazine” ze stagnacji, w której się znalazł i dać szansę na rozwój.

„Harper’s Magazine” ukazuje się nieprzerwanie od 1850 r. i jest drugim najstarszym (po „Scientific American”) czasopismem ukazującym się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie nakład tego opiniotwórczego społeczno-politycznego miesięcznika wynosi ok. 220 tys. egzemplarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelny „Harper’s Magazine” zwolniony z pracy po trzech miesiącach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl