SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktorzy „Plusa Minusa” rezygnują z pracy w „Rzeczpospolitej”

Z „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) odchodzą odpowiedzialni za dział Opinie i weekendowe wydanie „Plus Minus” dziennikarze Dominik Zdort, Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches. Wszyscy złożyli wymówienia.

Dominik Zdort, fot. TV RepublikaArticle

Portal Wirtualnemedia.pl potwierdził informację o odejściu z „Rzeczpospolitej” Zdorta, Zubowicz, Stanisławskiego i Memchesa, którą jako pierwszy podał serwis wPolityce.pl.

- Dzisiaj wraz z całym zespołem działu Opinie i „Plusa Minusa” złożyliśmy wypowiedzenia, skutkują one naszym faktycznym odejściem z „Rzeczpospolitej” za trzy miesiące - powiedział nam Dominik Zdort. Nie chciał natomiast mówić o przyczynach tej decyzji.

Dominik Zdort jest związany z „Rzeczpospolitą” od 1993 roku, z przerwą w latach 2003-2006. Od pięciu lat jest szefem działu Opinie i „Plusa Minusa”, weekendowego wydania „Rz”, które od ponad dwóch lat ukazuje się w nowej, w pełni magazynowej wersji.

Według nieoficjalnych informacji odejście redaktorów Opinii i „Plusa Minusa” jest związane z tym, że „Rzeczpospolita” w środę po 16 latach zakończyła współpracę z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze.

We wrześniu z „Rzeczpospolitej” do Grupy Onet odeszli dziennikarze polityczni Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz, a wiosną br. - Bartosz Węglarczyk. W październiku współpracę z „Rz” zaczęła Zuzanna Dąbrowska, wicenaczelnym dziennika został Andrzej Stec, a naczelnym serwisu internetowego Rp.pl - Cezary Szymanek.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 753 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redaktorzy „Plusa Minusa” rezygnują z pracy w „Rzeczpospolitej”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zobaczymy
I co, do WP?
odpowiedź
User
!
Do Dziennika Telewizyjnego....
odpowiedź
User
prawnik
Zdorta nie będę żałował.

Komentarze czytelników pod jego artykułami niejednokrotnie przewyższały trafnością i wnikliwością sam tekst.

Lektura ostatniego tekst o organizacjach pozarządowych: "Polowanie na granty" napawa mnie przekonaniem, że autor pasowałby do mediów publicznych.
odpowiedź
User
xm
Jak to? To gdzie teraz sobie poczytam dla beki o fobiach i uprzedzeniach pana Zdorta?
odpowiedź
User
gtr
i te redaktorzyny z Trójki też powinny zrezygnować
odpowiedź