SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TOK FM przez dwa miesiące będzie dyskutowało z słuchaczami o reformie edukacji

Radio TOK FM zaczyna cykl debat w miastach na temat zmian w szkołach i skutków reformy edukacji. Akcja pod nazwą „Usłysz swoją szkołę” zacznie się w czwartek, 6 kwietnia w Białymstoku, skończy się 1 czerwca w Warszawie.

Article

Dziennikarze stacji odwiedzą w sumie 9 miast: 6 kwietnia będą w białostockim klubie Zmiana Klimatu, 13 kwietnia w Opolu (Miejska Biblioteka Publiczna), 20 kwietnia w Poznaniu (MTP), tydzień później 27 kwietnia odwiedzą Rzeszów (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania), 4 maja Gdańsk (Europejskie Centrum Solidarności), 11 maja - Katowice (Strefa Centralna w Katowice Miasto Ogrodów), a 18 maja Bydgoszcz (Centrum Kongresowe Opera Nova). Dwa ostatnie spotkania odbędą się w Łodzi (25 maja, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka) i w Warszawie (1 czerwca Bar Studio).

Na spotkania zapraszani będą – oprócz rodziców, uczniów w wieku szkolnym – także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, samorządów, organizacji rodzicielskich i nauczycieli. Tematyka będzie oscylowała wokół reformy edukacji i zmiany, jakie spowodują one w poszczególnych miastach. Ale rozmowy mają też dotykać szans, stwarzanych przez zmiany w oświacie.

Spotkania poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM, Agata Kowalska. Będą one transmitowane na żywo na antenie radia oraz na profilu stacji na Facebooku. Dodatkowo, wiadomości i relacji z każdego z miast będzie można posłuchać m.in. w „Informacjach Radia TOK FM" oraz programach „EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” i „Godziny szczytu”.

 Do udziału w dyskusji redakcja stacji zachęca słuchaczy i użytkowników Facebooka. Na adres szkola@tok.fm można wysyłać informacje o problemach, skargi, ciekawostki czy zagadnienia związane z reformą edukacji. Swoimi przemyśleniami można podzielić się także za pośrednictwem aplikacji Mikrofon TOK FM. Można też przyłączyć się do wydarzenia utworzonego na portalu społecznościowym Facebook.

To już czwarty cykl audycji zrealizowanych przez TOK FM pod hasłem „Usłysz...". Przed wyborami samorządowymi we wrześniu 2014 r. stacja prowadziła akcję „Usłysz swoje miasto" - w trzy miesiące zorganizowała debaty z kandydatami na prezydentów w 11 miastach. W 2015 r. - przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło cykl „Usłysz swojego prezydenta", a przed wyborami parlamentarnymi - akcję „Usłysz swojego posła”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TOK FM przez dwa miesiące będzie dyskutowało z słuchaczami o reformie edukacji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Tu nie ma co dyskutować, tu trzeba jak najszybciej pogrzebać gimnazja. Piszę to jako drugi rocznik tego eksperymentu na żywym organizmie.
odpowiedź
User
Batman
Będą 2 miechy dyskutować o czymś, nad czym już klamka zapadła, a więc gadanie po próżnicy. Poza tym każdy wie, że teza jest z góry obrana - reforma jest zła. Więc debata zamieni się w jazdę po PiSie - nie ważne czy rzeczową czy nie, czy uzasadnioną czy nie. Byle jechać.
odpowiedź
User
amrots
obecna klasa 6 będzie już 7 klasa,jak więc reforma nauczy pierwszy rocznik zmian, który będzie już w 7 klasie - co z roczną luką edukacyjną obecnych 6 klas?
Kolejny raz czuję się ofiarą polskiego systemu edukacyjnego.
Po raz pierwszy w 2011 r. gdy rząd ogłosił, że jest to ostatni rok kiedy rodzice mają wybór czy posłać 7 czy 6 latka do szkoły, bo za rok miało być już obligatoryjne posłanie 6 latków. Chcąc zapobiec nadmiernej ilości w szkołach dzieci i przepełnień w klasach zapisałam w ostatnim tygodniu sierpnia dziecko rok wcześniej dol szkoły. Co wcale nie było z nieprzymuszonej woli. Po czym rząd w październiku się z tego wycofał. Byłam bardzo zła. Teraz kolejny raz moje dziecko dostaje rykoszetem, bo okazuje się, że przez to, że poszło rok wcześniej do szkoły, nie z naszej woli, tylko wyboru mniejszego zła dla dziecka, będzie ofiarą kolejnych zmian rządu.
Czyli rok młodsza i do tego z roczną dziurą w edukacji.
Proszę o wyjaśnienie co z programem, który obejmuje 6 klasy, a obecna 6 klasa go nie przerobi bo będzie już 7 klasą, a objęta jest nowym systemem!??
Z poważaniem
Zaniepokojona mama ucznia z obecnie 6 klasy.
odpowiedź