SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reforma w TVP: marketing podzielony między biuro programowej i biuro spraw korporacyjnych

Telewizja Polska rozpoczyna kolejny etap reformy organizacyjnej spółki, która zakłada zmiany w biurze marketingu i promocji TVP: dział ten zostanie podzielony między biuro programowe i biuro spraw korporacyjnych - nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Pod koniec ub.r. Telewizja Polska rozpoczęła wdrażanie reformy organizacyjnej spółki, obejmującej piony programowania, kreacji i produkcji - w grudniu rada nadzorcza TVP zatwierdziła uchwałę zarządu o uruchomieniu reformy, a od wiosny br. zlikwidowano stanowiska dyrektorów TVP1, TVP2 i TVP3, ponieważ za ramówki anten głównych i kanałów tematycznych odpowiada biuro programowe. Dyrektorem biura programowego została Agnieszka Dejneka, a nie typowany na to stanowisko Mateusz Matyszkowicz, dotychczasowy szef Jedynki.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska przygotowuje się do kolejnego etapu reformy organizacyjnej, która zakłada poważne zmiany w biurze marketingu i promocji. Kompetencje tej struktury mają zostać podzielone między biuro programowe (zarządzane przez Agnieszkę Dejnekę) oraz biuro spraw korporacyjnych (kieruje nim Stanisław Bortkiewicz). Oznacza to, że zarząd TVP nie powoła dyrektora marketingu i promocji - to stanowisko pozostaje nieobsadzone.

Z naszych informacji wynika, że nadawca publiczny nie planuje zwolnień osób pracujących w biurze marketingu i promocji. Pracownicy zostaną przydzieleni do nowych struktur, ale ich obowiązki się nie zmienią. W Telewizji Polskiej pozostają także dotychczasowi zastępcy dyrektora marketingu, tj. Iwona Bocian-Zaciewska i Andrzej Garapich, który od kwietnia 2016 roku zajmował funkcję zastępcy dyrektora ds. marketingu biznesowego i projektów misyjnych.

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, zmiany w biurze marketingu i promocji TVP są już zatwierdzone, ale wprowadzone zostaną w maju br.

Szczegóły reformy organizacyjnej Telewizji Polskiej

Wprowadzana reforma obejmie piony programowania, kreacji i produkcji. - Jej główną ideą jest spójne zarządzanie ofertą programową oraz odbudowanie i rozwój w telewizji publicznej kreacji i produkcji wewnętrznej - tłumaczy nadawca publiczny. Zmiany w zarządzaniu mają służyć poprawie oferty programowej, a tym samym zapewnieniu większej atrakcyjności i większego dopasowania do potrzeb i oczekiwań widzów.

Nowe biuro programowe odpowiedzialne będzie także za wskazanie zapotrzebowania na audycje w poszczególnych pasmach, antenach i gatunkach oraz za uruchomienie zleceń produkcyjnych oraz zakupowych (licencji), co ma poprawić procesy planowania i racjonalizacji produkcji w całej firmie.

W strukturze zostanie utworzone również biuro negocjacji i nadzoru produkcji. Jego głównym zadaniem będzie standaryzacja poszczególnych, powtarzalnych elementów produkcji telewizyjnej, co umożliwi zoptymalizowanie kosztów jakie ponosi TVP w tym obszarze. Będzie także odpowiadało za analizę, nadzór i negocjacje w zakresie produkcji. Biuro wyodrębniane jest z działu negocjacji produkcji zewnętrznych, dotychczas funkcjonującego w strukturze biura zakupów i zamówień publicznych.

TVP chce także wprowadzić specjalizację gatunkową, co wiąże się z utworzeniem struktur kreujących i produkujących kontent programowy w obrębie poszczególnych gatunków telewizyjnych. Wzmacniania obszaru kreacji odbędzie się poprzez tworzenie kolejnych agencji tj. Agencji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych oraz Agencji Kreacji Rozrywki, Agencji Kreacji Oprawy i Reklamy (istnieją już Agencja Kreacji Filmu i Seriali, Agencja Kreacji Teatru Telewizji Polskiej).

Zadaniami Agencji Kreacji jest prowadzenie prac koncepcyjnych i literackich związanych z przygotowaniem i rozwojem ofert programowych oraz produkcja określonych audycji lub ich cykli zgodnie z założeniami zdefiniowanymi przez jednostki programowe. Nową kompetencją Agencji Kreacji Oprawy i Reklamy będzie produkcja spotów reklamowych na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

Zmieni się również charakter Agencji Produkcji Telewizyjnej, która zostanie przekształcona w Ośrodek Usług Produkcyjnych. Będzie on świadczyć usługi o charakterze realizacyjno-technicznym producentom audycji telewizyjnych i kontrahentom zewnętrznym, wykorzystując zasoby własne spółki.

Do biura handlu zostaną dodane kompetencje w zakresie inicjowania i kierowania do formatowania przez właściwe Agencje Kreacji „ważnych z punktu widzenia przychodowości audycji telewizyjnych”. Ponadto BH będzie odpowiedzialne za poszukiwanie, analizę potencjału przychodowego oraz wykorzystywanie nowych kierunków i obszarów dochodowej eksploatacji zasobów programowych (w tym formatów) dostępnych na rynku oraz posiadanych przez spółkę.

Biuro kontrolingu i restrukturyzacji obejmie obsługą ekonomiczną biuro programowe w zakresie sporządzania planów ekonomiczno-finansowych, w tym rocznych planów kosztów i wydatków oraz prowadzenia rozliczeń z jednostkami organizacyjnymi spółki i podmiotami zewnętrznymi, a także bieżącego prowadzenia analiz i statystyki ekonomicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reforma w TVP: marketing podzielony między biuro programowej i biuro spraw korporacyjnych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Nic im nie pomoże
21 10
odpowiedź
User
lover-kiss-kiss
kochamy pana kurskiego!!!
12 12
odpowiedź
User
Maria Fort
Ile trzeba zmienić by nic się nie zmieniło.
27 8
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Tylko za Bareją można zacytować: "„Co się tu dzieje…w imię ojca i syna?” - „Zmiany, zmiany, zmiany”.
A na to trzeba kasy. Cudzej. Podatników. Dla siebie, dla Kimek, dla znajomych...........
19 8
odpowiedź
User
Max
Ale sciema! Likwiduja przeciez marketing. Dziela go na dzialy: promocja, strategi i pr.
Strategia do biura programowego, dwa pozostale do biura spraw korporacyjnych. Dyrektorzy marketingu traca stanowiska. A zwolnienia sa przewidziane. Nie wiem skad czerpiecie newsy, chyba z biura prasowego TVP 😂😂.
18 8
odpowiedź