SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Reklama Dzieciom” po raz 23. w TVP1. 10 tys. zł za 1 punkt GRP

Telewizja Polska w tym roku po raz 23. zorganizuje akcję charytatywną „Reklama Dzieciom”, a zebrane w jej ramach pieniądze przeznaczy dla potrzebujących dzieci. Po raz trzeci specjalny blok zostanie wyemitowany w Boże Narodzenie.

Article

TVP1 blok „Reklama Dzieciom” pokaże 25 grudnia br., po głównym wydaniu „Wiadomości”, czyli ok. godz. 19.50. Przychody z reklam w nim emitowanych będą zależeć od jego całkowitej widowni, obliczonej na podstawie danych telemetrycznych dostarczonych przez Nielsen Audience Measurement.

Reklamodawcy za punkt 1 GRP (czyli dotarcie do 1 proc. grupy docelowej) muszą zapłacić 10 tys. zł netto. Taki sposób sprzedaży reklam w bloku charytatywnym TVP wprowadziła dwa lata temu, wcześniej sprzedawała w nim czas reklamowy z cennika.

Tegoroczny dochód z „Reklamy Dzieciom” podzielony zostanie między instytucje i organizacje (stowarzyszenia, fundacje, ośrodki szkolno-wychowawcze czy szkoły specjalne), które złożą wniosek w biurze zarządu i spraw korporacyjnych TVP do 31 grudnia br. i które następnie do udziału w środkach z akcji zakwalifikuje komisja ds. darowizn TVP.

W ciągu minionych 22 lat Telewizja Polska zebrała w ramach „Reklamy Dzieciom” ok. 20,8 mln zł, które przekazała ponad tysiącowi placówek wspierających najmłodszych. W samym zeszłym roku akcja przyniosła 821 tys. zł.

Również Telewizja Polsat zorganizuje w tym roku swoją akcję charytatywną pod nazwą „Mikołajkowy Blok Reklamowy”. Zostanie on pokazany 6 grudnia br. przed głównym wydaniem „Wydarzeń”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Reklama Dzieciom” po raz 23. w TVP1. 10 tys. zł za 1 punkt GRP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl