SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook testuje reklamy wideo z funkcją autoplay w komunikatorze Messenger

Facebook rozpoczął testy nowego formatu reklamowego skierowanego do użytkowników komunikatora Messenger. Chodzi o spoty wideo z domyślnie włączoną funkcją autoplay, które mają pojawiać się pomiędzy wiadomościami od użytkowników aplikacji. Facebook zapowiada, że ewentualne wprowadzenie na stałe reklam wideo będzie uzależnione od reakcji odbiorców.

Article

Reklamy do aplikacji Messenger zostały po raz pierwszy wprowadzone przez Facebook w lipcu ub.r. Są to jednak formaty statyczne, których celem jest zwiększenie ruchu lub konwersji.

Teraz w trakcie konferencji podczas festiwalu reklamy Cannes Lions (18-22 czerwca br.) Stefanos Loukakos, menedżer odpowiedzialny za segment reklamowy w Messengerze zdradził, że Facebook rozpoczął w należącym do niego komunikatorze testy nowego sposobu komunikacji.

Chodzi o reklamy wideo z włączoną opcją autoplay, co oznacza że odtwarzają się one automatycznie w momencie pojawienia się na ekranie użytkownika. Spoty są emitowane pomiędzy wiadomościami wymienianymi przez użytkowników.

Stefanos Loukakos potwierdził, że nowa opcja reklamowa jest na razie testowana na wąskiej grupie internautów. Przyznał że istnieją obawy w jaki sposób użytkownicy zareagują na ten sposób przekazu i czy nie uznają go za zbyt intruzywny. Menedżer zaznaczył jednocześnie, że dla Facebooka najważniejszy jest komfort użytkowników korzystających z Messengera, nie wiadomo zatem czy testowany format zostanie wprowadzony na stałe. Będzie to zależało od reakcji odbiorców na nowe reklamy wideo.

W pierwszym kwartale br. Facebook miał 2,2 mld użytkowników aktywnych w skali miesiąca i 1,45 mld w skali dnia. Firma zanotowała 11,97 mld dolarów wpływów (wobec 8,03 mld dolarów rok wcześniej) i 4,99 mld dolarów zysku netto (w I kwartale ub.r. było to 3,06 mld dolarów).

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje reklamy wideo z funkcją autoplay w komunikatorze Messenger

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Facebook od jakiegoś czasu bardzo skutecznie działa w kierunku utraty użytkowników. Jeśli to zamierzona strategia to gratuluje sukcesu.
odpowiedź
User
łukasz więcek
FB robi chyba wszystko, żeby użytkownicy zaczęli się stąd ewakuować. Już wystarczy, że optymalizacja Messengera to dno i wodorosty (w porównaniu do whatsappa, który także do maszyny cukierberga należy).
odpowiedź
User
Rafał
Właśnie zaczęli mocno mnie irytować tymi wyskakującymi reklamami, gdzie jeszcze trzeba odczekać określony czas, aby zamknąć reklamę. Zamknąłem na amen odinstalowując messengera :)
odpowiedź