SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekomendacje znajomych i rodziny oraz reklamy TV najważniejsze przy wyborze pieluch

Funkcjonalność, dopasowanie i marka - to główne kryteria, którymi kierują się konsumenci przy zakupie pieluch. Natomiast gdy potrzebujemy dowiedzieć się, które z nich są najlepsze, kierujemy się bezpośrednio do osób nam znanych i zaufanych - wynika z globalnego badania firmy Nielsen.

Article

44 proc. badanych na świecie stwierdziło, że najważniejszym źródłem informacji na temat pieluch są znajomi i rodzina. Na drugim miejscu znalazły się reklamy telewizyjne, na które wskazało 35 proc. respondentów.

Reklamy TV są szczególnie istotne na rynkach rozwijających się. Wymieniło je 44 proc. pytanych z Ameryki Łacińskiej, 39 proc. z regionu Azji i Pacyfiku oraz 37 proc. z Bliskiego Wschodu i Afryki. Mniej ważne są one natomiast w Europie (24 proc.) i Ameryce Północnej (16 proc.).

Za rekomendacjami znajomych i reklamami w telewizji w ujęciu globalnym znalazły się rekomendacje pracowników służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki - 27 proc.) oraz sklepowe półki (25 proc.). Mniej popularne są kanały internetowe, takie jak strony parentingowe (19 proc.), blogi tematyczne (17 proc.), witryny producentów i marek (15 proc.), portale społecznościowe (14 proc.), czy reklamy online (14 proc.).

Rodzice szukają produktów, które są przede wszystkim odpowiednie dla skóry ich dzieci. 40 proc. badanych na świecie stwierdziło, że jest to najważniejszy czynnik przy podejmowaniu decyzji o marce pieluch.

Następnie dla respondentów ważne było, aby pieluchy były dobrze dopasowane i wygodne w noszeniu (33 proc.), a także aby nosiły logo zaufanej marki oraz nie przeciekały (po 28 proc.).

Badanie "Nielsen Global Baby Care Survey” zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 23 lutego - 13 marca 2015 r. wśród użytkowników internetu w 60 krajach regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Północnej, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat dokonali zakupu produktów do pielęgnacji dzieci. Przy doborze reprezentatywnej próby internautów w każdym kraju wykorzystano kryteria demograficzne (wiek, płeć). Do badania kwalifikowane są kraje o penetracji internetu na poziomie minimum 60%, lub takie gdzie populacja użytkowników internetu sięga powyżej 10 milionów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekomendacje znajomych i rodziny oraz reklamy TV najważniejsze przy wyborze pieluch

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl