SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa oferta publiczna PKO BP

Wtórna oferta publiczna PKO Banku Polskiego obejmie 128,10 mln (10,25%) akcji banku znajdujących się w rekach BGK oraz do 62,50 mln (5.00%) akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa, podało Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP). Oferta planowana jest na przełom III/ IV. Bank złożył już prospekt emisyjny związany z SPO.

Rekordowa oferta publiczna PKO BP

"Oferta publiczna akcji PKO BP planowana jest na przełomie III i IV kwartału 2011 roku. Planowana sprzedaż dotyczyć będzie pakietu 128.102.731 akcji należących do Banku Gospodarstwa Krajowego (10,25% wszystkich akcji PKO BP) oraz części pakietu akcji należących do Skarbu Państwa, obejmującej nie więcej niż 62.500.000 akcji (do 5,00% wszystkich akcji PKO BP)" - głosi komunikat.

W związku z planowaną wtórną ofertą publiczną akcji PKO BP złożył 18 lipca w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, podano także.

" Skarb Państwa jest obecnie – bezpośrednio oraz za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego – większościowym akcjonariuszem spółki. Po sprzedaży akcji, Skarb Państwa zachowa kontrolę nad PKO BP dzięki zmienionym zapisom statutu PKO BP" - czytamy dalej w komunikacie.

W kwietniu br. akcjonariusze PKO BP zdecydowali o zmianie statutu, która powoduje ograniczenie głosów nowych akcjonariuszy do 10%.

Według wcześniejszych zapowiedzi MSP, oferta wtórna miała sięgnąć do 20% akcji banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa oferta publiczna PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl