SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe wydatki na reklamę internetową w USA, już 25 proc. w sektorze mobilnym

W ub.r. wydatki reklamowe w internecie w Stanach Zjednoczonych wyniosły 49,5 mld dol. To najlepszy wynik w historii amerykańskiego rynku, a 25 proc. rynku należy do segmentu mobilnego. Marketerzy wiedzą, że rośnie znaczenie kanału mobilnego i dostosowują do tego swoje działania - tłumaczy Randall Rothenberg, dyrektor IAB.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Według szacunków Interactive Advertising Bureau w ub.r. w USA nakłady na reklamy internetowe osiągnęły kwotę 49,5 mld dol., co oznacza wzrost o 16 proc. w skali roku.

W ub.r. wydatki na reklamy mobilne sięgnęły 12,5 mld dol., stanowiąc obecnie 25 proc. całego internetowego tortu reklamowego w USA i rosnąc rok do roku o 17 proc.

- Marketerzy dostrzegają rosnące znaczenie mobilnego kanału komunikacji z odbiorcami i dostosowują do tego swoje strategie - podkreśla w komentarzu do opublikowanych danych Randall Rothenberg, dyrektor generalny IAB.

O 17 proc. wzrosły także wydatki na reklamy wideo w sieci, osiągając wartość 3,3 mld dol. Znacznie większy wzrost (o 57 proc., do 7 mld dol) zanotował marketing w social media.

19 mld dol. to kwota wydatków w ub.r. na reklamy w wyszukiwarkach desktopowych, co oznacza 3-proc. wzrost rok do roku. Z kolei reklama display urosła pod tym względem o 5 proc. do 13,5 mld dol.

Wśród poszczególnych branż najwięcej w USA na reklamy internetowe wydały firmy handlowe (21 proc. udziałów w wydatkach), segment finansów (13 proc.) oraz branża motoryzacyjna (12 proc.).

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wydatki na reklamę internetową w USA, już 25 proc. w sektorze mobilnym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl