SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe wyniki Apple, sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 46 proc.

Ponad 74 mld dolarów przychodu i z górą 74 mln sprzedanych iPhone’ów - to wyniki za I kwartał roku fiskalnego 2015 podane wczoraj przez koncern Apple. Prawie wszystkie wskaźniki są lepsze od oczekiwanych przez rynek.

Article

Na dobre wyniki Apple uzyskane w zakończonym 27 grudnia 2014 r. kwartale największy wpływ miała wysoka sprzedaż smartfonów iPhone, która wyniosła 74,4 mln sztuk - o 46 proc. więcej niż w analogicznym kwartale rok wcześniej. Przed podaniem wyników przez koncern z Cupertino spodziewano się, że nabywców znajdzie ok. 65 mln iPhone’ów.

Ostatecznie firma zanotowała w I kw. 2015 r. fiskalnego przychód na poziomie 74,6 mld dol. przy spodziewanych przez analityków 67,5 mld dol. Wspomniana kwota oznacza lepszy rezultat o 30 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 18 mld dol. w porównaniu z 13,1 mld dol. w roku poprzednim.

Podane przez Apple wyniki wskazują, że spadek sprzedaży w stosunku do oczekiwań zanotował segment iPadów - sprzedano 21,4 mln urządzeń, podczas gdy rynek spodziewał się 22 mln sztuk. Nieco większa od oczekiwanej na poziomie 5,5 mln egzemplarzy była sprzedaż komputerów Mac wynosząca 5,52 mln urządzeń.

- Chcemy podziękować naszym klientom za niesamowity kwartał, który stanowczo zaprzeczył tezie, że urządzenia Apple tracą na popularności - stwierdził  Tim Cook, CEO Apple. - Cały nasz zespół osiągnął po prostu fenomenalny wynik.

>> Wszystko o Iphone 6

Podając prognozy na II kw. 2015 r. Apple przewiduje przychód na poziomie pomiędzy 52 a 55 mld dol., marżę 38,5 – 39,5 proc. i wydatki w wysokości ok. 5,5 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wyniki Apple, sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 46 proc.

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zu
Produkty coraz gorsze, a sprzedaż jeszcze większa… ciekawostka taka…
odpowiedź
User
rafał
Po sukcesach na tzw rynku zachodnim (design, iOS, usługi)- Apple wspaniale rozgrywa swój produkt jako element "podnoszący status społeczny " na rynkach 3ciego świata. Całkiem wyraźnie da się zaobserwować np. w Polsce.
odpowiedź
User
daniel
Rafał ma racje chociaż sam używam iPhone ale to z przyzwyczajenia do systemu i ekosystemu nie przerwanie od 6 lat to wielu moich znajomych ma ajfony ale tylko do dzwonienia a jak spytasz sie dlaczego kupili ajfona nie potrafią tego w logiczny sposób wytłumaczyć
odpowiedź