SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowy poziom agresji PiS-u

Prawo i Sprawiedliwość ostro atakuje, natomiast politycy Platformy Obywatelskiej powstrzymują się od agresywnych wypowiedzi w mediach. To wniosek autorów comiesięcznego raportu "Cztery Stacje", przygotowanego przez Press-Service Monitoring Mediów.

Rekordowy poziom agresji PiS-u

Z analizy przekazu czterech największych telewizyjnych serwisów informacyjnych wynika, że odsetek agresywnych wypowiedzi przedstawicieli PiS-u jest najwyższy od momentu rozpoczęcia monitoringu tego zagadnienia w październiku 2010 roku. 44 proc. ich wystąpień to wypowiedzi, które przez analityków zostały zaklasyfikowane jako agresywne.

Jednocześnie Platforma Obywatelska od października co miesiąc odnotowuje coraz niższy odsetek tego typu wypowiedzi. W styczniu było ich 6 proc., natomiast jeszcze w październiku 15 proc.


Porównanie udziału procentowego agresywnych wypowiedzi polityków PiS oraz PO w telewizyjnych serwisach informacyjnych od października 2010 do stycznia 2011 r.

Politycy PiS-u 254 razy pojawili się w poddanych analizie serwisach, a 112 z ich wystąpień miało znamiona agresji. Najwięcej z nich wyemitowano w "Faktach" TVN, a najmniej w "Wiadomościach" TVP2. Agresywne wypowiedzi członków PO również najczęściej mogliśmy zobaczyć w "Faktach". W styczniu Platforma zanotowała ich mniej (11) niż SLD (19).

Agresywne wypowiedzi polityków PiS nie dotyczyły jedynie spraw politycznych. Można było je usłyszeć także w kwestiach dotyczących przestępstw, tragedii i katastrof, gospodarki, transportu, prawa, kultury i rozrywki oraz służb mundurowych. 

W styczniu topowym tematem była katastrofa smoleńska, o której traktowało aż 105 materiałów. Na drugim miejscu znalazły się zamieszki w Egipcie (49), a na trzecim kwestia beatyfikacji Jana Pawła II (40). 30 razy w serwisach pojawiły się doniesienia o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – 18 wyemitowano w "Panoramie" TVP2, a na przykład w "Wydarzeniach" Polsatu – jeden. 21 materiałów dotyczyło zamachu terrorystycznego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo.

Najwięcej wpadek zdarzyło się po raz kolejny redakcji "Wydarzeń", która zanotowała osiem uchybień, w tym dwa językowe i sześć technicznych. Po pięć miały "Fakty" oraz "Wiadomości", a najmniej razy mylili się redaktorzy "Panoramy" (3).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy poziom agresji PiS-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl