SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy wynik spółki Energa. Zysk wzrósł do 625 mln zł w 2010 r.

Grupa energetyczna Energa wypracowała 625 mln zł zysku netto i 1.409 mln zł zysku EBITDA w 2010 roku, poinformowała spółka w środę. Przychody za ten okres wyniosły 9.114 mln zł. Oznacza to wzrost o odpowiednio 47%, 34% i 9% wobec 2009 roku.

Rekordowy wynik spółki Energa. Zysk wzrósł do 625 mln zł w 2010 r.

"W ubiegłorocznych wynikach widać wyraźny wzrost rentowności. Trzy lata temu Grupa Energa składała się z kilkudziesięciu spółek, które w niewielkim stopniu wykorzystywały korzyści wynikające z koordynacji działań i współpracy. Obecnie Grupa składa się wyspecjalizowanych obszarów biznesowych, wzmacniających swoją pozycję na rynku. Przed nami zadanie kontynuacji tego korzystnego trendu zmian poprzez dalsze usprawnienia wewnętrznej organizacji" - powiedział prezes Mirosław Bieliński.

Energa podała, że największy wkład w poprawę wyniku finansowego Grupy miały segmenty dystrybucji energii, obrotu energią oraz wytwarzania w elektrowniach wodnych. „Nie bez znaczenia była konsekwentna realizacja strategii marketingowej w zakresie produktów oferowanych klientom. Polegała ona głównie na sprofilowaniu ofert dla konkretnych grup odbiorców oraz na budowaniu długofalowej współpracy z klientem" - czytamy dalej.

Wiceprezes Energi Roman Szyszko podkreślił, że w 2010 r. spółka poprawiła sytuację na rynku sprzedaży energii elektrycznej. „Szczególnie cieszy wzrost sprzedaży w segmentach rynku, które są najbardziej obiecujące z punktu widzenia przyszłej zdolności do sprzedaży nowych usług i produktów oraz utrzymania atrakcyjnej marży zysku. Podobnie jak w roku minionym, również w tym większość naszych działań skierujemy w stronę segmentu małych i średnich przedsiębiorstwach" - zapowiedział Szyszko.

Energa jest jedną z czterech grup powstałych w wyniku przekształceń polskiego sektora energetycznego. Spółka dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-proc. udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Jest też krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to ponad 14% energii elektrycznej dostarczanej przez Energę do jej klientów.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podpisało umowę sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki (84%) Grupie PGE za 7,5 mld zł. Na transakcję nie zgodził się jednak UOKiK. PGE złożyła wniosek do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta od tej decyzji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy wynik spółki Energa. Zysk wzrósł do 625 mln zł w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl