SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reportaż „Nieidealna piosenka” Anny Dudzińskiej nagrodzony statuetką Grand PiK 2014

Reportaż „Nieidealna piosenka” autorstwa Anny Dudzińskiej zdobył nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznych Form Radiowych w Bydgoszczy. Konkurs zorganizowało Polskie Radio PiK.

Anna Dudzińska, Fot. Ireneusz SangerArticle

„Nieidealna piosenka” to opowieść o 14-letnim Łukaszu, którego w dzieciństwie porzuciła matka. Chłopak rozpoczyna pracę z muzykiem, choć nie posiada wykształcenia muzycznego.

Materiał Anny Dudzińskiej, w realizacji Krzysztofa Kiczka z Polskiego Radia Katowice, otrzymał statuetkę Grand PiK 2014 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Jury pod przewodnictwem Janusza Kukuły, dyrektora Teatru Polskiego Radia, przyznało główną nagrodę za „wnikliwe studium walki o sens życia, która wyraża się w muzyce”. Reportaż nagrodzili również uczestnicy Warsztatów Sztuki Radiowej. Wyniki konkursu ogłoszono podczas gali finałowej w Operze Nova w Bydgoszczy.

Jury konkursu Grand PiK 2014 przyznało również nagrody specjalne. Po 5 tys. zł otrzymały utwory: „Na jednym wózku” Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet w realizacji Piotra Króla z Polskiego Radia Lublin za „wzruszającą opowieść o oddaniu i poświęceniu, która staje się uniwersalnym przesłaniem o potędze miłości” oraz zrealizowany w ukraińskim radiu publicznym (NRCU) utwór „Echo pękniętych strun. Ścieżkami Ukraińskich Kobziarzy” autorstwa Volodymyra Noskova i Olgi Ivanowej w realizacji Maryny Gotsevy-Skybe za „bogate w środki wyrazu artystycznego przedstawienie piękna ukraińskiej muzyki ludowej”.

Nagrodę specjalną o wartości 2 tys. zł zdobyły utwory „Dopóki jestem” ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia autorstwa Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdaleny Balcerak za „odwagę w opowiadaniu o dramatycznym i mrocznym obliczu współczesności” oraz Jolanta i Andrzej Rudnik z Polskiego Radio Koszalin za utwór „Ostatni Świadek” w realizacji Adama Iwaszkiewicza za „wzruszającą, radiową rzeźbę człowieka, który widział to, czego nikt nigdy nie powinien widzieć”.

Wyróżnienie o wartości 1 tys. zł zdobyło zrealizowane w technologii dźwięku wielokanałowego (5.1) słuchowisko „W środku słońca gromadzi się popiół” z Polskiego Radia PiK według scenariusza Artura Pałygi, które przyznano „za perfekcyjne wykorzystanie nowoczesnych form radiowej narracji”.

W internetowym Plebiscycie na najciekawszy utwór Międzynarodowego Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK najwięcej głosów internautów otrzymał utwór „Kuropatniki. Powrót do korzeni” Grażyny Preder z Polskiego Radia Koszalin.

Utwory, których w tym roku nadesłano 29, oceniało jury w składzie: Maria Wiernikowska, Andrzej Ferenc, David Mairowitz, Dmitry Nikolaev i Janusz Kukuła. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reportaż „Nieidealna piosenka” Anny Dudzińskiej nagrodzony statuetką Grand PiK 2014

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz z kuj-pom
Warto aby organizatorzy zadbali następnym razem o internautów i ich głosowanie, bo pewnie wiele głosów nie zostało zliczonych. Kiedy we wtorek wysłałem swój głos otrzymałem komunikat o błedzie poczty e-mailowej organizatora! Poniżej treść informacji zwrotnej:
"Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość nie została dostarczona z powodu nieznanego błędu po stronie serwera odbiorcy.

W razie dalszych wątpliwości możesz zgłosić się o pomoc do administratora Poczty WP"
odpowiedź
User
radek w.
gratulacje ! :-)
odpowiedź