SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PZPN wykreślił z wywiadu z trenerem pytania o aferę alkoholową

Z wywiadu TVP Sport z trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski U-17 w ramach autoryzacji wykreślono pytania o aferę alkoholową z udziałem zawodników tej drużyny. Dziennikarze zauważyli, że Prawo prasowe pozwala opublikować dosłowne wypowiedzi, które usunięto przy autoryzacji.

Article

Rozmowa z trenerem Marcinem Włodarskim, przeprowadzona przez Przemysława Chlebickiego, dotyczyła przede wszystkim niedawnego mundialu, w którym nasza reprezentacja odpadła po trzech porażkach. Obszerny wywiad zamieszczono w środę po południu na portalu TVP Sport.

„W rozmowie padły także pytania o aferę alkoholową z udziałem czterech zawodników kadry niespełna tydzień przed mundialem. Zostały one jednak usunięte przy autoryzacji przez Polski Związek Piłki Nożnej” - zaznaczono pod wywiadem.

Kilka dni przed rozpoczęciem turnieju sztab szkoleniowy usunął czterech piłkarzy. W komunikacie PZPN uzasadniono to „niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu”.

- Porozmawialiśmy też o aferze alkoholowej, ale niestety - ten obszerny fragment został usunięty w autoryzacji przez PZPN (nad czym ubolewam). Federacja ma jednak niebawem odnieść się do całej sprawy, na co czekam - stwierdził Przemysław Chlebicki na platformie X.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Tomasz Kozłowski, od sierpnia br. dyrektor departamentu komunikacji i mediów w Polskim Związku Piłki Nożnej, nie chciał odpowiedzieć na pytania portalu Wirtualnemedia.pl w tej sprawie. Poprosił o przesłanie ich mailowo. Jak tylko otrzymamy odpowiedzi, dodamy je w tekście.

Dziennikarze na platformie X oceniali, że usunięcie pytań w ramach autoryzacji przypomina cenzurę. - Ludzie Kuleszy naprawdę ocenzurowali wywiad i wycięli fragment o aferze alkoholowej... Że też sponsorzy mają do tego PZPN jeszcze siłę... - stwierdził Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

- Nie chcę się stawiać w roli jakiegoś mentora, ale ja na miejscu red. Chlebickiego po prostu bym opublikował rozmowę z oryginale. Nie ma żadnego powodu, by fragmenty wycinał ktoś trzeci. PZPN pogniewa się na dwa dni, a potem zrozumie, że tego rodzaju działania są bez sensu i przeciwskuteczne - skomentował Krzysztof Stanowski. - Wiadomo, że dziennikarz stosujący się do takiego polecenia nie kieruje się bezpieczeństwem prawnym, tylko jakąś niewypowiedzianą obietnicą normalnej współpracy w przyszłości lub w drugim wariancie - totalnym jej brakiem - dodał.

Zwrócono też uwagę, że zapisy Prawa prasowego pozwalają zamieścić w wywiadzie fragmenty usunięte przy autoryzacji. - Wystarczy stosować prawo prasowe i moglibyśmy poznać szczegóły afery alkoholowej. Art. 49b mówi, że publikacja "identycznej" wypowiedzi z udzieloną nie podlega karze. Autoryzacja ma zabezpieczyć przed zmianą sensu wypowiedzi, a nie być sposobem na usuwanie niewygodnych treści - zaznaczył Michał Janczura z TOK FM.

Portal internetowy TVP Sport w październiku br. odwiedziło 4,67 mln internautów, spędzając średnio po 35 minut i 24 sekundy (dane z Mediapanelu).

Dołącz do dyskusji: PZPN wykreślił z wywiadu z trenerem pytania o aferę alkoholową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Idioci chodzą na mecze i kupują bilety
PZPN komunistycznych związek alkoholowo korupcyjny.
odpowiedź