SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Resort zdrowia szykuje kampanię dotyczącą ratownictwa medycznego

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło przetarg, w którym szuka agencji do przeprowadzenia działań informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych dotyczących funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, zasad udzielenia pierwszej pomocy oraz zasad wzywania zespołów ratownictwa medycznego - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Kampania ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Shutterstock.comArticle

Zaplanowane działania mają być skierowane do dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn. Kampania ma m.in. informować o funkcjonowaniu systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, w tym o zasadach działania zespołów ratownictwa medycznego, szpitalnych oddziałów ratunkowych, czy dyspozytorni medycznych. Jej celem jest również ograniczanie nieuzasadnionego wzywania zespołów ratownictwa medycznego.

Zaplanowane działania mają uświadomić Polakom, w jakich przypadkach należy wzywać zespół ratownictwa medycznego, zgłaszać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Resort zwraca uwagę, że problemem z którym się boryka jest wysoka liczba nieuzasadnionych połączeń na numery alarmowe związane z wzywaniem karetek oraz brak umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W reklamach ma być zawarty też apel do społeczeństwa, żeby umiejętnie korzystać z izb przyjęć i nie zgłaszać się tam z błahymi rzeczami.

Wybrana agencja zajmie się m.in. opracowaniem scenariuszy oraz produkcją minimum 5 krótkich filmów instruktażowych w formatach dostosowanych do publikacji i emisji w internecie, mediach społecznościowych itp., przygotowaniem materiałów informacyjnych nt. kampanii, które mogłyby być dystrybuowane w trakcie trwania kampanii, m.in. mailing, przygotowanie reklamy do prasy, produkcją spotu telewizyjnego i radiowego.

Kampania ma ruszyć 16 grudnia. Przetarg trwa do 27 października, a jego szczegóły znajdują się tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Resort zdrowia szykuje kampanię dotyczącą ratownictwa medycznego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl